PŚ w Whistler. Szóste miejsce polskiej sztafety

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

W Whistler zakończyła się druga w tym sezonie runda Pucharu Świata w saneczkarstwie. Ostatniego dnia rozegrano zawody w dwójkach oraz sztafetę, w której Polacy zajęli szóste miejsce.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Ostatnia pozycja polskiej drużyny

Do Kanady nie przyjechało wiele reprezentantów, więc w zawodach drużynowych wystartowało tylko sześć ekip. Wśród nich byli Polacy w składzie: Klaudia Domaradzka, Arkadiusz Trojga i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Nasi saneczkarze zostali sklasyfikowani na szóstej pozycji z dużą stratą ponad dwóch sekund. Najlepsi okazali się Niemcy – Julia Taubitz, Felix Loch i Toni Eggert/Sascha Benecken. Wyprzedzili o 147 tysięcznych reprezentację Łotwy.

Wyniki

Dwójka ponownie poza “10”

Wcześniej rozegrano zmagania w dwójkach. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 13. miejsce, a po pierwszym przejeździe byli na 15. pozycji. Do czołowej “10” polskiej dwójki zabrakło blisko jednej dziesiątej części sekundy. O zwycięstwo walczyły dwie niemieckie dwójki. Na półmetku Toni Eggert i Sascha Benecken wyprzedzali Tobiasa Wendla i Tobiasa Arlta o dwie tysięczne. W drugim ślizgu Eggert/Benecken również byli najszybsi i powiększyli zapas do 51 tysięcznych. Wśród kobiet zabrakło Polek. Triumfowały Andrea Voetter i Marion Oberhofer z Włoch, które awansowały z trzeciego miejsca.

Dwójki mężczyzn

Dwójki kobiet

źródło: informacja własna