PŚ w Whistler: Sochowicz i Domaradzka z awansem

08:56, 13.12.2019 Kamil Karczmarek

Pjongczang, Korea P³d., 07.02.2018. Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Pjongczang 2018. Polski saneczkarz Mateusz Sochowicz podczas treningu, 7 bm. (gj) PAP/Grzegorz Momot EDITORIAL USE ONLY

Na torze olimpijskim w Whistler rozpoczęła się kolejna runda Pucharu Świata w saneczkarstwie. Na początek rozegrano Puchar Narodów. Awans wywalczyli Mateusz Sochowicz i Klaudia Domaradzka, a odpadł Kacper Tarnawski.

Mateusz Sochowicz zajął 11. miejsce w kwalifikacjach mężczyzn. Polak zanotował ponad 3 dziesiąte straty do zwycięzcy, Inarsa Kivlenieksa. Obok Łotysza na podium stanęli Austriacy - David Gleirscher i Reinhard Egger. Kacper Tarnawski po raz trzeci nie zdołał awansować do zawodów głównych. Tym razem młody reprezentant Polski był zdecydowanie najbliżej. Polak zajął 18. pozycję i do Lukasa Guflera (17. miejsce i awans) stracił zaledwie 67 tysięcznych.

Jedynki mężczyzn

Wśród kobiet wygrały dwie Niemki przed trzema Kanadyjkami. Anna Berreiter wyprzedziła o 47 tysięcznych Cheyenne Rosenthal i o 148 tysięcznych Brooke Apshkrum. Klaudia Domaradzka była 17. ze stratą 422 tysięcznych, czyli przedostatnia, która uzyskała przepustkę. Jednak jej przewaga nad miejscami oznaczającymi odpadnięcie ze zmagań była znacząca.

Jedynki kobiet

Zmagania dwójek wygrali Emanuel Rieder i Simon Kainzwalder. Włosi wyprzedzili o 6 setnych Tristana Walkera i Justina Snitha. Awans wywalczyły wszystkie dwójki, których było 11. Ostatnie miejsce zajęły Caitlin Nash i Natalie Corless. 16-letnie Kanadyjki są pierwszą w historii dwójką, która startuje w Pucharze Świata. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski byli zwolnieni ze startu w kwalifikacjach. Polacy zajęli ostatnie, 12. miejsce w treningu rozstawionych duetów.