PŚ w Whistler. Powrót saneczkarzy do Kanady. Puchar Narodów prawie jak trening

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

W poprzednich sezonach pandemia koronawirusa uniemożliwiła rozegranie Pucharu Świata w saneczkarstwie za oceanem. Po przerwie saneczkarze wrócili do Whistler, gdzie rozegrano Puchar Narodów.

 

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Niska frekwencja zwiększyła szanse

W Whistler brakuje części zawodników, więc listy startowe są uboższe niż podczas inauguracji w Igls. Do Kanady nie polecieli także wszyscy Polacy – Mateusz Sochowicz oraz Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska, które startują w juniorskich zawodach w Winterbergu. W jedynkach kobiet do zawodów głównych zakwalifikowały się Klaudia Domaradzka oraz Natalia Jamróz. Pierwsza z nich zajęła 18. miejsce, a druga była 22., czyli ostatnia, który wywalczyła przepustkę. Odpadła tylko Ashley Farquharson, gdyż dwie zawodniczki nie stanęły na starcie. W Pucharze Narodów mężczyzn wystartowało tylko 11 saneczkarzy i wszyscy zapewnili sobie awans. Arkadiusz Trojga uplasował się na 10. miejscu, a wygrał Tucker West.

Dwójka z automatycznym awansem

W Pucharze Narodów nie startowali Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Do Whistler przyjechało tylko 16 duetów, więc zaledwie cztery pojechały w kwalifikacjach. Najlepsi okazali się Devin Wardrope i Cole Anthony Zajanski z Kanady. Jak już było wspomniane, zabraknie polskiej dwójki kobiet. Wszystkie osiem dwójek wystartowało w Pucharze Narodów, który wygrały Jessica Degenhardt i Cheyenne Rosenthal. W piątek zmagania jedynek mężczyzn i kobiet rozpoczną się o 22:00 czasu polskiego i zakończą w środku nocy. W sobotni wieczór o 20:00 zaczną się zawody dwójek. Rundę zakończy sztafeta o 23:50.

Jedynki kobiet

Jedynki mężczyzn

Dwójki mężczyzn

Dwójki kobiet

źródło: informacja własna