PŚ w Whistler: Polacy poza "15", saneczkarze z Ameryki Północnej w formie

09:35, 11.12.2016 Kamil Karczmarek

Zawody w Whistler przez opóźniony transport sanek były zupełnie inne niż zwykle. Rywalizacja składała się tylko z jednego ślizgu. Z Polaków najwyższe miejsce zajęła dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski, którzy zawody ukończyli na 16. miejscu.

Tor w Whistler był do tej pory kompletnie nieznany naszej dwójki. Przed przejazdem zaliczanym do zawodów treningi rozgrywane były tego samego dnia co zawody. Chmielewski i Kowalewski jednak zajęli lepsze miejsce niż tydzień temu w Lake Placid. Czas 39.125 dał naszemu duetowi 16. lokatę, do zwycięzców Toniego Eggerta i Saschy Benecken Polacy stracili niecałe 6 dziesiątych części sekundy. Triumf na najszybszym torze świata to dla Eggerta i Beneckena czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Drugie miejsce zajęli Tobias Wendl/Tobias Artl, a trzecie Peter Penz/Georg Fischler. Austriacy pierwszy raz w tym sezonie stanęli na podium.

Pełne wyniki zawodów dwójek w Whistler

Klasyfikacja generalna PŚ dwójek

Po raz kolejny dobrze zaprezentowała się Ewa Kuls, która zajęła 17. miejsce. Polska saneczkarka uzyskała rezultat 39.430 i o 0.634 sekundy przegrała z Alex Gough. To właśnie Kanadyjka, która ustanowiła nowy rekord toru mogła cieszyć się ze zwycięstwa odniesionego w swoim kraju. Obok niej w czołowej trójce znalazły się walczące o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Niemki. Druga była Natalia Geisenberger, a trzecia Tatjana Huefner. Po 4 zawodach obie uzyskały po 310 punktów i ex aequo przodują w Pucharze Świata. Ewa Kuls jest na 18. miejscu.

Pełne wyniki zawodów kobiet w Whistler

Klasyfikacja generalna PŚ jedynek kobiet

Wygrał tydzień temu w Lake Placid, zrobił to również dzisiaj. Tucker West sięgnął na torze olimpijskim w Whistler po drugie zwycięstwo z rzędu. Amerykański saneczkarz w Winterbergu został zdyskwalifikowany, ale w zawodach w Ameryce Północnej nie ma na niego mocnych. Na drugim miejscu uplasował się Austriak Wolfgang Kindl. Najlepszy z Niemów Andi Langenham zajął 3. pozycję. Maciej Kurowski został sklasyfikowany na 24. lokacie z czasem 50.737. W klasyfikacji generalnej nasz reprezentant zajmuje 29. miejsce. Prowadzi nadal Felix Loch, ale różnice między zawodnikami z czołówki są niewielkie. Może w tym sezonie w Pucharze Świata będziemy oglądać wyrównaną walkę.

Pełne wyniki zawodów jedynek w Whistler

Klasyfikacja generalna PŚ jedynek mężczyzn

Ostatnie zawody przed świętami Bożego Narodzenia odbędą się w Park City. Miejmy nadzieję na dobre starty naszych zawodników. Może po raz pierwszy w sezonie do zawodów głównych udało się zakwalifikować Natalii Wojtuściszyn i Mateuszowi Sochowiczowi. W Whistler rywalizowało najlepsi z klasyfikacji generalnej, czyli 24 jedynek pań i dwójki oraz 32 saneczkarzy w jedynkach.

źródło: informacja własna/fil-luge.org