PŚ w Whistler: pierwsza sztafeta w sezonie (lista startowa)

fot. i.iplsc.com/

fot. i.iplsc.com/

W Whistler odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody drużynowe saneczkarzy. Wcześniej o kolejne punkty powalczą panie. Wśród nich Natalia Wojtuściszyn.

Ostatni dzień z Pucharem Świata w Whistler rozpocznie się o 18:43 od przejazdu Birgit Platzer. Natalia Wojtuściszyn wystartuje z numerem 7. To jedyna Polka w tych zmaganiach, bo Ewa Kuls-Kusyk odpadła w Pucharze Narodów. Główne faworytki to Niemki: Dajana Eitberger (nr 19), Tatjana Huefner (nr 24), Julia Taubitz (nr 25) i Natalie Geisenberger (nr 27). Ostatnia z nich dwukrotnie wygrała w Igls. Jako ostatnia wystartuje Kendija Aparjode.

Lista startowa – jedynki kobiet

Puchar Świata na torze olimpijskim z igrzysk w 2010 roku zakończą zawody drużynowe. Wystartują w nich: Ukraina, Rumunia, Polska, Włochy, Stany Zjednoczone, Rosja, Łotwa, Kanada, Austria i Niemcy. W naszym zespole znajdą się na pewno dwójka Chmielewski/Kowalewski i Maciej Kurowski. W awizowanym składzie jest także Ewa Kuls-Kusyk, ale wszystko rozstrzygnie się po dzisiejszym starcie Natalii Wojtuściszyn. Murowanymi kandydatami do triumfu są Niemcy, którzy wystartują prawdopodobnie w składzie: Natalie Geisenberger, Felix Loch i Toni Eggert/Sascha Benecken.

Lista startowa – dwójki

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.