PŚ w Whistler: Nowy program zawodów

fot.bi.gazeta.pl/

fot.bi.gazeta.pl/
fot.bi.gazeta.pl

Jak napisano na stronie Międzynarodowej Federacji Saneczkarskiej matka natura pokonała zawody Pucharu Świata w Whistler. Program zawodów na torze olimpijskim został znacząco zmieniony.

Przypomnijmy, że ciężarówki z sankami zostały zatrzymane w drodze z Lake Placid do Whistler z powodu burzy śnieżnej. Sprzęt nie dotarł na czas przez co zawody odbywać się będą tylko w sobotę. Kibice w Polsce będą mogli śledzić zawody w nocy z soboty na niedzielę. Zawody jedynek i dwójek składać się będą z tylko jednego przejazdu. Sztafeta mieszana została odwołana. Tak wygląda nowy program zmagań na torze olimpijskim w Whistler:

2:00 (17:00 czasu lokalnego) ślizg jedynek kobiet
3:20 (18:20 czasu lokalnego) ślizg dwójek
4:40 (19:40 czasu lokalnego) ślizg jedynek mężczyzn

Najlepszy polski saneczkarz w jedynkach Maciej Kurowski przyznał, że nie jest to łatwa sytuacja, gdyż tor w Whistler jest najszybszy na świecie. Nasz reprezentant powiedział, że takie rzeczy także trzeba akceptować, ponieważ nasi zawodnicy nie mają na to wpływu. Polska kadra swój czas poświęciła na trening atletyczny oraz na zwiedzanie miasta gospodarza igrzysk olimpijskich w 2010 roku.

źródło: fil-luge.org/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.