PŚ w Whistler: niemieckie podium w dwójkach, kolejny triumf Kindla

08:43, 01.12.2018 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 09:21, 01.12.2018

Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 12. miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w saneczkarstwie w Whistler. Zmagania dwójek zdominowali Niemcy, którzy zajęli całe podium. Wygrali Toni Eggert/Sascha Benecken. Maciej Kurowski uplasował się na 26. pozycji w jedynkach. Po triumf sięgnął lider Pucharu Świata, Austriak Wolfgang Kindl.

Tydzień temu w Igls polska dwójka zajęła 8. miejsce w zawodach głównych i 10. w sprincie. W Kanadzie nie udało się wskoczyć do pierwszej dziesiątki. Chociaż po pierwszym ślizgu Polacy zamykali czołową "10". W drugim przejeździe Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zostali wyprzedzeni przez Łotyszy Kristensa Putins/Imantsa Marcinkewicsa i Rosjan Wsewoloda Kaszkina/Konstantin Korszunowa. Polacy zajęli 12. miejsce ze stratą 465 tysięcznych do zwycięzców. Warto jednak podkreślić, że wynik Polaków znacząco nie odbiegł od czołówki, gdyż Rumuni Vasile Gitlan/Flavius Craciun, którzy zajęli 13. miejsce, stracili do naszych saneczkarzy prawie sekundę.

Po dwóch zwycięstwach Austriaków w Igls dominacja doczekali się Niemcy. Dwójki z najlepszej saneczkarskiej nacji na świecie uplasowały się na trzech czołowych pozycjach. Wygrali Toni Eggert/Sascha Benecken o 19 tysięcznych przed Robinem Geuekem/Davidem Gammem. Trzecie miejsce ze stratą 29 tysięcznych zajęli Tobias Wendl/Tobias Arlt, którzy w drugim ślizgu pobili rekord toru - 38,292. Czwarte miejsce przypadło Thomasowi Steuowi/Lorenzowi Kollerowi. Austriacy prowadzili na półmetku zawodów, ale w drugim przejeździe nie obyło się bez błędów.

Wyniki - dwójki

Po niepowodzeniu dwójki Austriacy mieli powody do świętowania po zawodach męskich jedynek. Wolfgang Kindl pojechał w swoim stylu. Rozpoczął bardzo wolno, a potem rozpędzając się, osiągnął prędkość ponad 145 km/h. Mistrz świata w pierwszym przejeździe ustanowił rekord toru - 49,837. W drugiej części zawodów austriacki saneczkarz pojechał o dziesiątą część sekundy wolniej, ale i tak miał najlepsze wyniki obydwu przejazdach. Drugi Felix Loch stracił do niego 99 tysięcznych. Na podium stanął także drugi z Austriaków Reinhard Egger.

Jedynym Polakiem w stawce był Maciej Kurowski. Mateusz Sochowicz odpadł w Pucharze Narodów. Kurowski po pierwszym ślizgu był 28. Polak poprawił swoją pozycję. Polski saneczkarz zajmując 26. pozycję, powtórzył swój wynik z Igls. Reprezentant Polski przegrał z Kindlem o prawie półtorej sekundy.