PŚ w Whistler. Jubileuszowy triumf Locha, Polacy daleko

09:09, 10.12.2022 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 09:09, 10.12.2022

W nocy z piątku na sobotę polskiego czasu w Whistler rozegrano zmagania Pucharu Świata w saneczkarskich jedynkach. Wśród mężczyzn triumfował Felix Loch, a u kobiet najlepsza okazała się Madeleine Egle. Polacy zajęli dalekie miejsca.

Screen Youtube - FIL Luge

Felix Loch z 50. zwycięstwem w karierze

Inauguracja sezonu w Igls nie była zbyt udana dla Felixa Locha. Na swoje 50. zwycięstwo w karierze znakomity saneczkarz musiał poczekać do zawodów w Whistler. Powrót pucharowej karuzeli do Kanady po pandemii poskutkował pobiciem rekordu toru przez Locha w pierwszym ślizgu - 49,798. Lider miał 35 tysięcznych przewagi nad Wolfgangiem Kindlem. W drugiej części zawodów obydwa zawodnicy pojechali bardzo podobnie, gdyż Austriak był szybszy o jedną tysięczną. Nie pozwoliło to na wyprzedzenia Felixa Locha, który mógł się cieszyć z jubileuszowego zwycięstwa. Podium uzupełnił Dominik Fischnaller, który stracił siedem setnych. Jedyny Polak, Arkadiusz Trojga po pierwszym ślizgu był ostatni 21., a drugiego nie ukończył.

Jedynki mężczyzn - wyniki

Polki pod koniec stawki

Niestety, dalekie pozycje zajęły także nasze saneczkarki. Klaudia Domaradzka na półmetku była 24., a w drugim przejeździe spadła na 25. miejsce. Natalia Jamróz po pierwszym ślizgu wyprzedzała dwie zawodniczki, ale ostatecznie zakończyła zawody na ostatniej, 30. pozycji. Podobnie jak w Igls, po triumf sięgnęła Madeleine Egle. Na półmetku prowadziła Merle Frabel, ale Niemka nie była doświadczona w takich sytuacjach i spadła na trzecie miejsce. Egle wygrała z przewagą 24 tysięcznych sekundy nad Julią Taubitz. W sobotę wieczorem oraz już po północy polskiego czasu odbędą się zawody dwójek oraz sztafeta.