PŚ w Whistler: Dwójka dwukrotnie na 14. miejscu

11:27, 15.12.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 11:28, 15.12.2019

W Whistler zakończyła się ostatnia w 2019 roku runda Pucharu Świata w saneczkarstwie. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski w tradycyjnej rywalizacji oraz w sprincie zajęli 14. miejsce.

Po pierwszym ślizgu polska dwójka zajmowała 10. miejsce. Niestety, Polacy nie utrzymali miejsca w pierwszej dziesiątce. Po słabszym drugim przejeździe spadli na 14. pozycję. Łącznie stracili ponad 7 dziesiątych części sekundy. Rywalizację o zwycięstwo stoczyły dwie niemieckie dwójki. Na półmetku Tobias Wendl/Tobias Arlt prowadzili z przewagą 6 tysięcznych nad Tonim Eggertem/Saschą Beneckenem. Ostatecznie po zwycięstwo z przewagą 59 tysięcznych sięgnęli Eggert i Benecken. Na trzecim miejscu uplasowali się Wsevolod Kaszkin i Konstantin Korszunow. Rosjanie zanotowali awans z 5. pozycji. Po raz pierwszy w historii na starcie zawodów Pucharu Świata stanęła kobieca dwójka. 16-letnie Kanadyjki Caitlin Nash i Natalie Corless zajęły ostatnie, 22. miejsce, ale ich strata nie była bardzo duża.

Wyniki - dwójki

Puchar Świata w Whistler zakończyły sprinty. Drugą wygraną odnieśli Toni Eggert/Sascha Benecken, ale różnice pomiędzy dwójkami były minimalne. Liderzy Pucharu Świata wyprzedzili Wendla i Arlta o 3 tysięczne, a Kaszkina i Korszunowa o 4 tysięczne. Tym samym podium w sprintach było takie same jak w zawodach tradycyjnych. Na tej samej pozycji uplasowali się także Polacy. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 14. miejsce ze stratą 288 tysięcznych.

Sprint dwójek

Wśród pań triumfowała Tatjana Iwanowa. Reprezentantka Rosji wygrała z przewagą 44 tysięcznych nad Summer Britcher oraz 65 tysięcznych nad Cheyenne Rosenthal. Niemka po raz pierwszy w karierze stanęła na podium zawodów Pucharu Świata. Reinhard Egger wygrał sprint mężczyzn. Austriak wyprzedził o 7 tysięcznych Romana Rjepiłowa i o 44 tysięczne Jonasa Muellera.