PŚ w Le Grand Bornand: Polki bez Moniki Hojnisz w składzie

fot. M. Król

fot. M. Król

Kamila Żuk zastąpi Monikę Hojnisz w składzie polskich biathlonistek na ostatnie przedświąteczne zmagania w Pucharze Świata.

Monika Hojnisz  wystartuje w  zawodach Pucharu IBU w austriackim Obertilliach, co oznacza, że nie zobaczymy jej podczas ostatnich w tym roku zmaganiach w ramach biathlonowego Pucharu Świata. W Le Grand Bornand zobaczymy natomiast Kamilę Żuk, która w miniony weekend dwukrotnie uplasowała się w pierwszej dziesiątce zawodów rangi Pucharu IBU. W sobotę była ósma w sprincie, a w niedzielę zajęła dziesiątą lokatę w biegu na dochodzenie. Trener Torgersen zdecydował, że jego najmłodsza podopieczna dostanie szansę pierwszego występu w Pucharze Świata w tym sezonie.

Poza Żuk we Francji strzelać i biegać będą: Weronika Nowakowska, Krystyna Guzik oraz Magdalena Gwizdoń. Skład mężczyzn również został okrojony względem zawodów w Hochfilzen. Nie zobaczymy tym razem Mateusza Janika, którego w niedzielę oglądaliśmy w sztafecie. Szansę w Le Grand Bornand dostali: Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek oraz Andrzej Nędza-Kubiniec.

Źródło: Polski Związek Biathlonu

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.