PŚ w Vikersund: Znamy skład Polaków!

fot. PZN
fot. PZN

Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł nie odpuszczają rywalizacji w PŚ i w związku z tym  wystartują również w ostatnich przed Mistrzostwami Świata zawodach w lotach narciarskich, które odbędą się na skoczni HS-225 w Vikersund już w ten weekend. Trener Maciej Maciusiak zdecydował, że do tej dwójki zawodników dołączą najlepsi skoczkowie z Kadry B, czyli Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek oraz zwycięzca ostatniego konkursu PK w Brotterode – Krzysztof Biegun.

Ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata w Falun dla Aleksandra Zniszczoła oraz Piotra Żyły będą konkursy PŚ w lotach narciarskich na skoczni Vikersundbakken w norweskim Vikersund. Jedynie Ci dwaj zawodnicy pojadą do Norwegii walczyć o kolejne pucharowe punkty, natomiast pozostali skoczkowie z Kadry A w kraju będą szlifowali swoją formę przed zbliżającym się czempionatem. – Piotrek i Olek pokazali już w tym sezonie, że potrafią latać i nie mają żadnych problemów z przestawieniem się ze skoczni do lotów na skocznię normalną, dlatego nie obawiamy się o ich formę na MŚ – wyjaśnia Maciej Maciusiak. W składzie na najbliższe zawody PŚ znalazło się również trzech zawodników Kadry B: Krzysztof Biegun, Stefan Hula oraz Bartłomiej Kłusek, czyli najlepsi skoczkowie ostatnich zawodów PK.

Zawody w Vikersund będą drugimi w tym sezonie konkursami PŚ w lotach narciarskich. W austriackim Bad Mitterndorf wystartowali jedynie Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł, którzy w jedynym wtedy konkursie zajęli odpowiednio 8. i 27. miejsce.

PROGRAM ZAWODÓW:

13.02.2015, piątek
17:00 – oficjalny trening
19:30 – kwalifikacje

14.02.2015, sobota
15:00 – seria próbna
16:00 – pierwsza seria konkursowa

15.02.2015, niedziela
14:30 – kwalifikacje
16:00 – pierwsza seria konkursowa

Źródło: Anna Karczewska / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.