PŚ w Vikersund: W treningu najlepszy Stefan Kraft

20:43, 17.03.2017 Anna Felska Aktualizacja: 20:59, 17.03.2017

Po długim oczekiwaniu spowodowanym przez zbyt silny wiatr nareszcie zakończyła się seria treningowa. Najlepszym zawodnikiem w Vikersund okazał się reprezentant Austrii - Stefan Kraft. Druga nota należała do Andreasa Stjernena, a trzecią pozycję zajął Manuel Fettner.

Z powodu zbyt silnego wiatru organizatorzy turnieju Raw Air byli zmuszeni do przekładania treningu aż trzykrotnie. Jednak w końcu udało się wygrać z siłami natury i rozegrać jedną serię treningową na skoczni do lotów narciarskich w Vikersund przed prologiem do niedzielnego konkursu indywidualnego. W serii treningowej zwyciężył aktualny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz Pucharu Świata w Lotach, czyli Stefan Kraft. Austriakowi udało się polecieć na 221.5 metr. Na drugim miejscu znalazł się Andreas Stjernen. Reprezentant Norwegii uzyskał skok o długości wynoszącej 213.5 metrów. Natomiast trzecią lokatę zajął rodak Krafta - Manuel Fettner, kótry wylądował na 235.5 metrze. Czwarty był Andreas Wellinger (209 m), a piąty Daniel Andre Tande (222 m).

Najlepiej z szóstki Polaków zaprezentował się Kamil Stoch. Wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oddał lot na 194 metr, co dało mu 7 lokatę. Piotr Żyła za skok 191-metrowy został sklasyfikowany na 11 miejscu. Maciej Kot wylądował na 178 metrze i ostatecznie uplasował się na 22 pozycji. Dawid Kubacki (194 m) znalazł się na miejscu 26, a Jan Ziobro (178.5 m) zajął pozycje 33. Najgorzej z naszych reprezentantów poradził sobie Klemens Murańka, który skoczył 151 metrów i trening zakończył na miejscu 59.