PŚ w Vikersund: Norwegia zwycięża w konkursie drużynowym, Polska druga!

Za nami emocjonujący konkurs z lotami narciarskimi w Vikersund. W dzisiejszym konkursie drużynowym Pucharu Świata zaliczanego do turnieju Raw Air w niesamowitym stylu zwyciężyła Norwegia. Po wspaniałych lotach drugie miejsce zajęła reprezentacja Polski.

Dzisiejszy konkurs drużynowy stał na bardzo wysokim poziomie. Już od pozątku były problemy z wiatrem. Po skokach kilku zawodników konkurs przerwano i zdecydowano o restarcie pierwszej serii, która następnie przełożona została na godz. 17:30. Wiatr pod narty w pierwszej serii świetnie wykorzystali Norwegowie i Polacy. Piotr Żyła ustanowił nowy rekord Polski i wylądował na 245,5 m. Norweg Robert Johansson ustanowił natomiast nowy nieoficjalny rekord świata – 252 m. Nie cieszył się z niego jednak długo. Austriak Stefan Kraft w swojej próbie poszybował o 1,5 m dalej i z wynikiem 253,5 m to on jest nowym nieoficjalnym rekordzistą świata. Dobrze spisali się także pozostali reprezentanci Polski. Dawid Kubacki wylądował na 210 m, natomiast Maciej Kot pobił swój rekord życiowy i wylądował na 244,5 m. Kamil Stoch z obniżonej belki i gorszych warunkach uzyskał 230 m, co dało Polakom drugie miejsce po pierwszej serii. Do prowadzących Norwegów traciliśmy jedynie 0,5 pkt.

Druga seria przebiegła jednak pod znakiem wiatru wiejącego z tyłu skoczni. Piotr Żyła uzyskał 192 m, Dawid Kubacki 194,5 m a Maciej Kot 238,5 m. Kamil Stoch pobił swój rekord życiowy i wylądował na 243 m. To wystarczyło do zajęcia drugiego miejsca. Fenomenalnie dysponowani Norwegowie bo dalekich lotach wyprzedzili Polaków o 34 pkt. Trzecie miejsce zajęli Austriacy, którzy do Polaków stracili 73,2 pkt. Stefan Kraft w drugiej serii poszybował na 244 m.

Za podium wylądowali dzisiaj Słoweńcy z dorobkiem 14245 pkt. Dopiero na 5. miejscu znaleźli się Niemcy (1305,2 pkt), którzy po fatalnym skoku Geigera w pierwszej serii, nie zdołali odrobić strat i wskoczyć na podium. W drugiej serii znaleźli się również kolejno: Japończycy, Czesi oraz Szwajcarzy.

Pełne wyniki konkursu

Polacy powiększyli dzisiaj przewagę nad Austriakami w Pucharze Narodów. Nasza reprezentacja do tej pory zgromadziła 5176 pkt, a drudzy Austriacy tracą do nas 238 pkt. Trzecia ze stratą 367 pkt jest reprezentacja Niemiec.

Puchar Narodów

Ciekawie wygląda klasyfikacja generalna turnieju Raw Air. Stefan Kraft indywidualnie uzyskał najwyższą notę konkursu. Drugi wynik osiągnął Kamil Stoch, natomiast trzeci był Andreas Wellinger. W Raw Air nadal prowadzi Andreas Wellinger, ale Stefan Kraft traci do niego już tylko 6,2 pkt. Z piątego na trzecie miejsce awansował Kamil Stoch, który do Wellingera traci 73,5 pkt, jednak tuż za nim o 0,3 pkt plasuje się Andreas Stjernen. W dziesiąte, na 8. miejscu również Maciej Kot.

Klasyfikacja turnieju Raw Air

Już jutro o godz. 14:15 konkurs indywidualny w Vikersund, który zakończy pierwszą edycję turnieju Raw Air.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.