PŚ w Vikersund: Która drużyna ma najlepszych lotników? (lista startowa)

fot.: Paula M De Angelis

fot.: Paula M De Angelis

Podczas dzisiejszego popołudnia my kibice mamy nadzieje na oglądanie kolejnych zmagań z cyklu Raw Air. Ostatnim przystankiem jest mamucia skocznia w Vikersund. Jeśli złe warunki pogodowe nie pokrzyżują planów organizatorom to rozegrana zostanie dziś konkurencja drużynowa.

Na dzisiejsze popołudnie przewidziano konkurs drużynowy w którym to zawodnicy będą walczyli o kolejne punkty zarówno pucharowe jak i te skrupulatnie zbierane do cyklu Raw Air. Do tej pory liderem norweskiego cyklu jest Niemiec Andreas Wellinger. Zaraz za nim plasuje się  Austriak – Stefan Kraft, a trzeci jest Markus Eisenbichler. Najlepszym z naszych reprezentantów jest Kami Stoch, który zajmuje wysokie 5. miejsce. Kolejnym z Polaków jest Maciej Kot, który jest 8.

W dzisiejszym konkursie na starcie mamy 12 drużyn. Stefan Horngacher machać chorągiewką będzie do Piotra Żyły, Dawida Kubackiego, Maciej Kota i Kamila Stocha. W drużynie Austrii nie zabraknie Michaela Hayboecka,  Manuela Fettnera, Gregora Schlierenzauera i Stefana Krafta. W drużynie Niemiec pojawią się Karl Geiger, Richard Freitag, Markus Eisenbichler i lider Raw Air – Andreas Wellinger. Gospodarze kibicować będą Johanowi Andre Tande, Robertowi Johannsonowi, Johanowi Andre Forfangowi i Andreasowi Stjernenowi.

Rekordzistą na Vikersundbakken jest do tej pory również rekordzista najdłuższego skoku na świecie –  Anders Fannemel, który odleciał tu na 251,5 m. We wcześniejszych latach królowali tu w sezonie 2015/2016 Robert Kranjec przed Kennethen Gangnesem i Noriaki Kasaim oraz Peter Prevc przed Stefanem Kraftem i Andreasem Stjernenem. A jeszcze sezon wcześniej triumfowali Peter Prevc przed Anderasem Fannemelem i Noriaki Kasaim oraz Severin Freund przed Andersem Fannemelem i Johannem Andre Forfangiem. Do tej pory na obiekcie HS 225 nie udało się stanąć żadnemu Polakowi na podium. Czy tym razem będzie podobnie?

Lista startowa konkursu

Klasyfikacja Raw Air

Program zawodów:

Sobota, 18.03.2017
15:00 – Seria próbna
16:15 – Pierwsza seria konkursu drużynowego

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.