PŚ: Już jutro treningi i kwalifikacje!

fot. berkutschi.com
fot. berkutschi.com

W ten weekend będziemy świadkami kolejnych lotów narciarskich, tym razem w norweskim Vikersund. Już jutro będziemy śledzić występy m.in. naszych reprezentantów w treningach i kwalifikacjach do sobotniego konkursu. Są to ostatnie zmagania przed najważniejszą imprezą tego sezonu jakim są Mistrzostwa Świata.

Na konkursy lotów narciarskich na Vikersundbakken trenerzy powołali sześciu naszych reprezentantów: Piotra Żyłę, Aleksandra Zniszczoła, Stefana Hulę, Bartłomieja Kłuska i Krzysztofa Bieguna. Z wielka nadzieją liczymy na nowy rekord dla Polski. Trzymać kciuki możemy już piątek wieczorem (godz. 19:15) w czasie kwalifikacji oraz w sobotę i niedzielę podczas konkursów indywidualnych.

Skocznia Vikersundbakken

Skocznia Vikersundbakken jest obecnie największą skocznią narciarską na świecie. Jest jedną z 5 skoczni mamucich obok: Planicy, Harrachova, Oberstdorfu i Bad Mitterndorf. Jej parametry to punkt K usytuowany na 195 metrze, a rozmiar skoczni to 225 m. Rekord skoczni został ustanowiony po odnowie obiektu 11 lutego 2011 roku przez Johana Remena Evensena podczas treningu (243 m). Był to jednak tylko nieoficjalny rekord, jednak już w czasie kwalifikacji ten sam zawodnik poszybował na 246,5 m i ustanowił oficjalny rekord oddając najdłuższy skok świata. Rok później odbywały się na skoczni w Vikersund MŚ w lotach narciarskich, gdzie najlepszy okazał się Robert Kranjec tuż za nim znalazł się gospodarz Rune Velta a podium dopełnił Martin Koch.

Warunki pogodowe

Prognozy na ten weekend są dobre. Organizatorzy konkursu spodziewają się ochłodzenia oraz brak opadów. Wiatr ma mieć siłę 1 m/s zabraknie natomiast słońca. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wierzyć w to, że może w tym roku uda się obejrzeć loty na wysokim poziomie, a może nawet nowy rekord.

Transmisja kwalifikacji już od godziny 19:15 w Eurosporcie. Natomiast konkursy obejrzeć będzie można zarówno na kanale Eurosportu jak i TVP1.

Program zawodów:

Piątek (13.02.2015)
17:00 – oficjalny trening
19:30 – kwalifikacje

Sobota (14.02.2015)
15:00 – seria próbna
16:00 – pierwsza seria konkursowa

Niedziela (15.02.2015)
14:30 – kwalifikacje
16:00 – pierwsza seria konkursowa

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.