PŚ w Val di Fiemme: Wygrywa Joergen Graabak

Lillehammer, Norway 20131208. Jørgen Graabak etter kombinertøvelsen i verdenscupen på Lillehammer søndag. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB scanpix

Lillehammer, Norway 20131208.
Jørgen Graabak etter kombinertøvelsen i verdenscupen på Lillehammer søndag.
Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB scanpix

Dziś kombinatorzy norwescy startowali w Val di Fiemme, gdzie najlepszy okazał się Joergen Graabak. Drugie miejsce zajął Johannes Rydzek, a trzecie Lukas Klapfer.

Tym razem karuzela Pucharu Świata w kombinacji norweskiej przeniosła się do Włoch, a dokładnie do Val di Fiemme. Dziś zwycięstwo odniósł Joergen Graabak. Reprezentant Norwegi zajmował trzecie miejsce po skokach, ale zdołał wyprzedzić swoich rywali i triumfował z czasem wynoszącym 25:56.4. Drugą lokatę zajął Johannes Rydzek (+18.3), który po pierwszej rundzie był dopiero 6. Natomiast trzecia lokata należy do Lukasa Klapfera. Austriak (+18.4) po skokach plasował się na 13 pozycji. Czwarty był Jan Schmid (+18.6), a piąty Akito Watabe (+21.3).

Polacy nie pokazali się we Włoszech z najlepszej strony. Paweł Słowiok po skokach zajmował dopiero 44 pozycję. Ostatecznie dzisiejsze zawody zakończył na 37 miejscu, a jego strata czasowa do lidera wyniosła 3:00.5. Z kolei Adam Cieślar na trasę wybiegł jako 46 zawodnik, a zawody zakończył na 38 lokacie ze stratą 3:02.0.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.