PŚ w Val di Fiemme: Sprint drużynowy dla Norwegów

14:57, 12.01.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 15:46, 12.01.2019

Norwegowie Jan Schmid i Joergen Graabak wygrali sprint drużynowy kombinatorów norweskich w Val di Fiemme. Na podium stanęły także dwie duety niemieckie.

Na dużej skoczni w Val di Fiemme zgodnie z przewidywaniami lepiej zaprezentowała się druga polska drużyna w składzie Paweł Twardosz i Szczepan Kupczak. Po skoku Twardosza na odległość 106,5 metra Polacy byli na 14. miejscu. Kupczak skoczył 127 metrów i uzyskał drugi wynik drugiej grupy. Polski duet numer dwa awansował na 10. miejscu. Paweł Słowiok i Adam Cieślar skoczyli po 104,5 metra. Drugi z nich miał problemy w locie i przy lądowaniu. Nasz duet numer jeden zajmował 18. miejsce. Prowadzili Norwegowie Jan Schmid (127,5 m) i Joergen Graabak (125 m). Na dalszych pozycjach plasowały się niemieckie teamy. Na drugim miejscu ze stratą 31 sekund byli Vinzenz Geiger/Johannes Rydzek, a na trzecim ze stratą 38 sekund Fabian Riessle/Eric Frenzel.

Wyniki po serii skoków

Schmid i Graabak długo utrzymywali swoją przewagę. Niemcy współpracowali i dogonili Norwegów na 8 z 10 okrążeń. Kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się na finiszu. Tutaj najlepszy okazał się Graabak i to Norwegowie cieszyli się ze zwycięstwa. Drugie miejsce zajęli Rydzek i Geiger, którzy po fotofiniszu okazali się lepsi od Frenzela i Riessle. Geiger stracił równowagę na ostatniej prostej przez co miał pretensje do Norwega. Paweł Twardosz i Szczepan Kupczak zostali zdublowani, a Paweł Słowiok i Adam Cieślar nie przystąpili do biegu.