PŚ w Val di Fiemme. Sprint drużynowy dla Niemców

fot. sport.tvp.pl

W sobotę podczas zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej odbył się sprint drużynowy. Najlepsi okazali się Niemcy – Eric Frenzel i Fabian Riessle. W czołowej trójce uplasowali się także Austriacy – Johannes Lamparter i Lukas Greiderer oraz drugi zespół niemiecki – Johannes Rydzek i Julian Schmid.

fot. sport.tvp.pl

W pierwszym w tym sezonie sprincie drużynowym udział wzięło 18 duetów. Zabrakło reprezentantów Polski. Na skoczni świetnie radzili sobie Japończycy. Po pierwszej grupie skoków prowadził pierwszy zespół z Kraju Kwitnącej Wiśni. Yoshito Watabe skoczył 102 metry i wyprzedził swojego rodaka Hideakiego Nagai, który wylądował dwa metry bliżej. Japonia I po słabszym skoku Akito Watabe spadła na 5. miejsce. Zwycięzcami serii skoków zostali Nagai i Ryota Yamamoto. Drugi z nich uzyskał odległość 104,5 metra. Japończycy przed biegiem mieli tylko 9 sekund przewagi nad Ericiem Frenzelem i Fabianem Riesslem. Trzecie miejsce ze stratą 11 sekund zajmowali Lukas Greiderer i Johannes Lamparter.

Wyniki po serii skoków

Na trasie biegu 2×7,5 kilometra Niemcy, Austriacy oraz Norwegowie (Espen Bjoernstad i Joergen Graabak) szybko dogonili prowadzących Japończyków. Już na trzecim z dziesięciu okrążeń Ryota Yamamoto stracił kontakt z czołówką. Przez pewien czas trzy czołowe drużyny biegły razem. Na piątej rundzie Eric Frenzel i Johannes Lamparter zgubili Espena Bjoernstada. Niemcy i Austriacy powiększyli jeszcze przewagę nad Norwegami oraz grupą pościgową.

Walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się na ostatniej rundzie. Lukas Greiderer zaatakował, ale Fabian Riessle nie dał za wygraną i na finiszu okazał się lepszy od Austriaka. Tym samym Niemcy zostali zwycięzcami sprintu drużynowego. W sprinterskim finiszu o trzecie miejsce najszybszy był Eero Hirvonen. Na pierwszej zmianie w fińskim zespole biegł Ilkka Herola. Tuż za podium uplasowali się – drugi zespół niemiecki (Rydzek/Schmid) i pierwszy zespół norweski (Bjoernstad/Graabak).

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna