PŚ w Val di Fiemme: Ryoyu Kobayashi najlepszy w kwalifikacjach

Piątkowe kwalifikacje rozpoczęły weekend z Pucharem Świata w Val di Fiemme, które to wróciło do kalendarza po siedmiu latach nieobecności. Dzisiaj na tej szczęśliwej dla Polaków skoczni najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi, a na podium znaleźli się także Stefan Kraft oraz Dawid Kubacki. 

Na starcie zameldowało się jedynie pięćdziesięciu dziewięciu zawodników, a najwięcej punktów zgromadził z nich naturalnie Ryoyu Kobayashi – osiągnął on 134,5 metra i wyprzedził drugiego Krafta (132 m) oraz trzeciego Kubackiego (132 m). Tuż za podium uplasował się Robert Johansson (130 m). Drugim i ostatnim z reprezentantów Polski, którzy zdołali uplasować się w czołowej dziesiątce został Kamil Stoch (129 m) sklasyfikowany na piątej pozycji. Bardzo ładną próbę zaprezentował szósty Roman Koudelka, lądując na 129. metrze.

Nasi rodacy pojawili się w Predazzo w następującym składzie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła oraz Jakub Wolny. Cała szóstka zdołała zakwalifikować się do sobotniej rywalizacji, a najlepszym z nich okazał się wyżej wymieniony Kubacki. Żyła zajął szesnastą lokatę, Hula dwudziestą dziewiątą, Wolny trzydziestą pierwszą, a Kot czterdziestą drugą.

Do zawodów nie zdołało zakwalifikować się ośmiu skoczków, w tym między innymi czterech Włochów. Za nieprawidłowy kombinezon zdyskwalifikowany został Niemiec Markus Eisenbichler.

Jutrzejszy konkurs rozpocznie się punktualnie o 16:00 i zostanie poprzedzony serią próbną, której start zaplanowany jest godzinę wcześniej.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.