PŚ w Val di Fiemme. Riiber zwycięzcą pasjonującego biegu

14:02, 17.01.2021 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 14:11, 17.01.2021

Jarl Magnus Riiber potwierdził, że jest najlepszym kombinatorem norweskim w Pucharze Świata. Norweg wygrał w Val di Fiemme niezwykle wyrównany i ciekawy bieg, wyprzedzając Erica Frenzela i Vinzenza Geigera.

Trzecie i ostatnie zawody Pucharu Świata w Val di Fiemme zostały rozegrane metodą Gundersena (skok i bieg na 10 kilometrów). Na skoczni normalnej najlepszy był Ryota Yamamoto. Japończyk uzyskał najlepszą odległość - 103,5 metra. Trzy metry bliżej wylądowali Laurent Muhlethaler i Jarl Magnus Riiber, którzy zajmowali 2. i 3. miejsce. Ich straty wynosiły odpowiednio tylko dwie i trzy sekundy. Różnice nie były duże, bo w pół minuty mieściło się aż szesnastu zawodników.

Wyniki po serii skoków

Takie wyniki po skokach zapowiadały bardzo interesujący bieg. Tak też się stało. Przez większą część trasy na czele biegła duża grupa z wieloma mocnymi biegaczami. Jej tempo dyktował głównie Jarl Magnus Riiber. Norweg zaatakował w samej końcówce rywalizacji i sięgnął po zwycięstwo. Nie przyszło ono jednak łatwo, bo minimalnie wyprzedził Erica Frenzela i Vinzenza Geigera. O tym, że 19. po skoku Frenzel zakończy zawody na drugim stopniu podium zadecydował fotofinisz. Tuż za pierwszą trójką uplasowali się: Joergen Graabak (30. po skoku), Alessandro Pittin i Ilkka Herola. Świadczy to o tym, że Riiber pokonał na finiszu najlepszych biegaczy. Był to najprawdopodobniej najciekawszy bieg do kombinacji w tym sezonie.