PŚ w Val di Fiemme: Riiber i Rehrl najlepsi w rundzie prowizorycznej. Dwóch Polaków z awansem

Po przerwie świąteczno-noworocznej do zmagań wracają kombinatorzy norwescy. W dzisiejszych kwalifikacjach przed zawodami PŚ w Val di Fiemme najlepiej spisali się Jarl Magnus Riiber i Franz Josef Rehrl. Do konkursu awansowali Szczepan Kupczak i Wojciech Marusarz.

Jarl Magnus Riiber oraz Franz Josef Rehrl na normalnej skoczni w Val di Fiemme uzyskali taką samą odległość (103 metry). Norweg ruszał dwie belki niżej od Austriaka, ale zaliczył gorsze lądowanie. W efekcie obaj zgromadzili dokładnie 143,4 pkt. Gdyby jutro nie udało się rozegrać serii skoków, obaj ruszyliby z przewagą 10 sekund nad kolejnym z Norwegów. Trzecie miejsce zajął bowiem Jens Luraas Oftebro, który uzyskał najlepszą odległość – 104 metry. Tuż za czołową trójką sklasyfikowany został Niemiec Manuel Faisst (101 m).

W sobotnich zmaganiach zobaczymy dwóch reprezentantów Polski. Szczepan Kupczak po skoku na 98 metrów zajął 20 lokatę. Metr bliżej lądował Wojciech Marusarz, który sklasyfikowany został na 32 pozycji. Sztuka awansu nie powiodła się trzeciemu z naszych kombinatorów – Adamowi Cieślarowi. Polak skoczył 82 metry i zajął przedostatnie, pięćdziesiąte czwarte miejsce.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.