PŚ w Val di Fiemme: Norwegia zwycięża sprint drużynowy

fot.a.fssta.com

fot.a.fssta.com
fot.a.fssta.com

W Val di Fiemme po raz pierwszy w tym sezonie nie wygrali Niemcy. Sprint drużynowy wygrali reprezentanci Norwegii Espen Andersen i Joergen Graabak.

Po skoku prowadzili Niemcy Terence Weber i Fabian Riessle, ale ich przewaga nad Espenem Andersenem i Joergenem Graabakiem była niewielka. Każdy z dwóch zawodników miał do przebiegnięcia 7,5 kilometra. Po pewnym czasie rywalizacji utworzyła się czołowa szóstka: Niemcy, Norwegia, Czechy, Włochy, Finlandia i Francja. Na przedostatniej rundzie od czołówki odpadli Niemcy i Francuzi. Zwyciężyli reprezentanci Norwegii, chociaż Joergen Graabak zaliczył upadek.

Czesi Tomas Portyk i Miroslav Dvorak nie kryli zadowolenia z zajęcia 2. lokaty. Trzecie miejsce przypadło Włochom w składzie Samuel Costa i Alessandro Pittin. Reprezentanci gospodarzy na trasę biegu wyruszyli dopiero z 11. pozycji. Czwarte miejsce zajęli Finowie, a piąte i szóste lokaty przypadły Niemcom.

Polacy nie przyjechali do Val di Fiemme. Jutro kolejne zawody indywidualne na, które siły oszczędzali najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej. Tych kombinatorów w sprincie zabrakło.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.