PŚ w Val di Fiemme: Kwalifikacje dla Karla Geigera

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Za nami już kwalifikacje do drugiego, niedzielnego konkursu indywidualnego w Val di Fiemme. Zwycięzcą okazał się Karl Geiger, natomiast tuż za nim uplasowali się Stephan Leyhe i Stefan Kraft.

W konkursie, rozegranym o 16:30, zobaczymy wszystkich Polaków. Najlepiej poradził sobie oczywiście Dawid Kubacki, kończąc kwalifikacje na 4. pozycji, potem, na 5. miejscu uplasował się Piotr Żyła. Kamil Stoch zajął 8. pozycję, Maciej Kot i Stefan Hula byli kolejno 21. i 32, zaś Jakub Wolny dopiero 41. Mimo najsłabszego miejsca ze wszystkich Polaków, zaprezentował się o wiele lepiej niż w ostatnich zawodach.

Oczywiście, nie obyłoby się bez dyskwalifikacji. Tym razem, za nieprzepisowy kombinezon, do konkursu nie zostali dopuszczeni Jewgienij Klimov, który niestety nie ma szczęścia w tym sezonie oraz Jewhen Marusiak.

Awansu do konkursu nie dostali między innymi Federico Cecon i Alex Insam, przedstawiciele gospodarzy. Kosztem Klimova, do konkursu dostał się trzeci Włoch, Giovanni Bresadola.

Pierwsza seria konkursowa odbędzie się o godzinie 16:30 czasu polskiego. Transmisję można obejrzeć za pomocą TVP Sport oraz Eurosport 1.

Źródło: informacja własna

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.