PŚ w Val di Fiemme: Kubacki wygrywa pierwszy konkurs w karierze!

0

Niedzielny konkurs Pucharu Świata we włoskim Predazzo wygrał Dawid Kubacki, przerywając niesamowitą serię Ryoyu Kobayashiego. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzecie Kamil Stoch.
Na półmetku zawodów na czele z odległością równą 129,5 metra oraz 122,2 pkt. na koncie plasował się Dawid Kubacki, który o 2,2 punktu zdołał wyprzedzić Ryoyu Kobayashiego. Trzecią lokatę zajmował Stefan Kraft z 4,4 “oczkami” straty do zawodnika TS Wisła Zakopane. Z bardzo dobrej strony pokazał się czwarty David Siegel (127,5 m) oraz rodak Kobayashiego, piąty Yukiya Sato (124 m). Reprezentanci Polski w pierwszej serii spisali się przeciętnie, bowiem tylko trzech z nich wskoczyło do pierwszej piętnastki: wyżej wymieniony Kubacki, ósmy Stoch (120 m) oraz czternasty Żyła (119,5 m). Na dalszych pozycjach znaleźli się dwudziesty siódmy Stefan Hula (116 m), dwudziesty ósmy Maciej Kot (116,5 m) oraz trzydziesty Jakub Wolny (116,5 m). Kwalifikacji nie uzyskali tacy skoczkowie jak m.in: Daniel Huber (116 m), Noriaki Kasai (110,5 m) czy Peter Prevc (107,5 m). Federico Cecon rozpoczął zawody z piątej belki, jednak po jego skoku zdecydowano podnieść ją o dwie pozycje, jednak po trzeciej próbie zdecydowano się na dziesiątą platformę startową.

Wyniki pierwszej serii

Ostatecznie zawody wygrał Dawid Kubacki po raz pierwszy w swojej karierze. 28-latek oddał skok na odległość 131,5 metra i z ogromną przewagą wynoszącą prawie czternaście punktów wyprzedził drugiego Stefana Krafta (122,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch (128,5 m). W pierwszej dziesiątce znalazło się także miejsce dla  piątego David Siegela (124 m), dla którego to dotychczas najlepszy wynik w Pucharze Świata, a niepokonany ostatnio Ryoyu Kobayashi znalazł się dopiero na siódmej lokacie ze skokiem na odległosć 122,5 metra. Co do  pozostałych Polaków – Piotr Żyła (127 m) był dziesiąty, Maciej Kot (127 m) dwudziesty piąty, Jakub Wolny (125 m), a Stefan Hula (119,5 m) zamknął listę wyników.

Kolejny konkurs Pucharu Świata odbędzie się w przyszły weekend w Zakopanem. Już w piątek o godzinie 16:00 skoczkowie pojawią się na Wielkiej Krokwi, by wziąć udział w seriach treningowych, a na 18:00 zapowiedziany jest start kwalifikacji.

Wyniki konkursuŹródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.