PŚ w Val di Fiemme: Kto okaże się najlepszy na włoskiej ziemi?

Fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Puchar Świata zawitał do Predazzo. Już dziś na skoczni normalnej w Val di Fiemme odbędzie się konkurs indywidualny. Czy Dawid Kubacki potwierdzi swoją wysoką formę?

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich na skoczniach w Val di Fiemme z przerwami odbywają się od 1990 roku. W ostatnich latach konkursy rozgrywane są na dużej skoczni. Inaczej jest w tym roku, gdzie z uwagi na kłopoty techniczne zawody przeniesiono na obiekt normalny. Po raz ostatni na tej skoczni Puchar Świata organizowany był w 1995 roku. Skoczkowie rywalizowali tam jednak o medale mistrzostw świata, w 2003 i 2013 roku.

Dzisiejszy konkurs na skoczni HS104 m zaplanowano na godz. 16:00. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Na liście startowej znalazło się sześciu zawodników z Polski: Jakub Wolny, Maciej Kot, Stefan Hula, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Ten ostatni będzie zdecydowanym faworytem konkursu, nie tylko ze względu na wygranie Turnieju Czterech Skoczni, ale również wczorajszych kwalifikacji. Przed rokiem Kubacki w Val di Fiemme wygrał swój pierwszy konkurs Pucharu Świata w karierze.

Lista startowa

Pogoda nie powinna przeszkodzić dzisiejszej rywalizacji. Podmuchy wiatru nie mają przekraczać 2 m/s. Transmisje z zawodów tradycyjnie przeprowadzi TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.