PŚ w Val di Fiemme. Gyda Westvold Hansen najlepsza także w starcie masowym

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Gyda Westvold Hansen sięgnęła po szóste zwycięstwo w sezonie w kobiecej kombinacji norweskiej. Norweżka triumfowała w rywalizacji w starcie masowym. Po biegu była druga, ale w konkursie skoków wyprzedziła Anju Nakamurę.

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Rywalizacja w starcie masowym rozpoczęła się od biegu na 5 kilometrów. Najlepiej poradziła sobie z nim Anju Nakamura, która udowodniła, że nie przypadkiem jest liderką w klasyfikacji biegowej. Japonka odskoczyła rywalkom w połowie dystansu i wygrała bieg z przewagą 17 sekund nad Gydą Westvold Hansen, co dało 4,3 punktu zapasu przed serią skoków. Trzecia ze stratą 22,5 sekundy była Lisa Hirner.

Wyniki po biegu

Wieczorem odbyła się seria skoków, w której bezkonkurencyjna była Gyda Westvold Hansen. Liderka Pucharu Świata wylądowała na 101. metrze. Anji Nakamura skoczyła 91,5 metra, więc ostatecznie przegrała z Norweżką 14 punktów. Japonka zajęła drugie miejsce, wyprzedzając o ponad punktów Lisę Hirner. W klasyfikacji generalnej Westvold Hansen ma prawie 300 punktów przewagi nad Idą Marie Hagen i jest blisko zapewnienia sobie triumfu w końcowym rankingu.

Wyniki

źródło: informacja własna