PŚ w Val di Fiemme: Dominacja Geigera, Kubacki na podium

Fot. Magdalena Janeczko

Fot. Magdalena Janeczko

Drugi konkurs na skoczni normalnej (HS 104) w Predazzo dobiegł końca. Na najwyższym stopniu podium stanął Karl Geiger. Najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki. 

Podczas konkursu najlepszym zawodnikiem był reprezentant Niemiec, Karl Geiger. Zapewnił sobie pierwsze miejsce skokami na 107 i 103,5 metra. Tuż za nim uplasował się Stefan Kraft. Austriak oddał skoki na odległość 103,5 oraz 101 metrów. Podium dopełnił Dawid Kubacki. Swoimi skokami na 102,5 oraz 101 metrów zapewnił sobie trzecie miejsce.

Czwarta lokata należała dziś ex aequo do Kamila Stocha oraz Piotra Żyły. Dwaj Polacy osiągnęli notę 277,3 punktu. Oznacza to więc, że w pierwszej piątce konkursu znalazło się aż trzech Biało-Czerwonych. Johann Andre Forfang, który dwukrotnie doskoczył na setny metr został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Marius Lindvik oraz Peter Prevc zajęli ex aequo siódmą lokatę. Dziewiątym zawodnikiem dzisiejszych zmagań był Słoweniec, Anze Lanisek. Pierwszą dziesiątkę zamknął reprezentant Japonii, Yukiya Sato.

Ryoyu Kobayashi ukończył zmagania dopiero na dwudziestym piątym miejscu. Jego brat Junshiro został sklasyfikowany na 21. miejscu. Pozytywnym akcentem drugiej serii jest punktujący reprezentant Kazachstanu, Siergiej Tkaczenko.

Podopieczni Michała Doleżala pochwalili się dziś dobrą formą. Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w konkursie dzięki swoim skokom na 102,5 oraz 101 metrów. Piotr Żyła, który oddał dwa skoki na odległość 101 oraz 104 metry był ostatecznie czwarty, ex aequo z Kamilem Stochem (102 oraz 100 metrów). Stefan Hula po skokach na 96 oraz 96,5 metra zakończył zmagania na 28. miejscu. Przez pierwszą serię nie przebrnęli Jakub Wolny (33. miejsce, 97 metrów), oraz Maciej Kot (36. miejsce, 95 metrów).

Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ.

Źródło: informacja własna.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.