PŚ w Val Di Fiemme: Dawid Kubacki najlepszy w serii próbnej

Dawid Kubacki okazał się najlepszym zawodnikiem serii próbnej przed sobotnim konkursem indywidualnym w ramach zawodów Pucharu Świata we włoskim Predazzo. W “10” znalazło się jeszcze 2 Polaków, a Ryoyu Kobayashi sklasyfikowany został na 5 miejscu.

Kubacki wygrał serię po skoku na odległość 132 metrów, co stanowiło też najdłuższy lot całej próby przed zawodami. Na drugiej pozycji uplasował się Robert Johansson, który skoczył 6,5 metra bliżej od Polaka, ale miał dodane do swojej noty aż 14,6 punktu za wiatr z tyłu skoczni. Prowizorycznego podium dopełnił Niemiec David Siegel (129 metrów). Lider Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi (123 metry) zajął 5 miejsce.

W najlepszej “10” sesji mieliśmy jeszcze 2 Polaków – Kamil Stoch (125 metrów) zakończył rywalizację na 6, a Piotr Żyła (117 metrów) 10 miejscu. Pozostali biało-czerwoni byli nieco niżej – Stefan Hula (117,5 metrów) na 19, Jakub Wolny (111,5 metra) 22, a Maciej Kot (111 metrów) 38 pozycji.

PEŁNE WYNIKI

Konkurs w Predazzo zaczął się o godzinie 16. Jutro rozkład dnia opóźni się o godzinę w stosunku do dzisiejszych wydarzeń – o 16 rozpocznie się seria próbna, a konkurs o 17.

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.