PŚ w Ulricehamn. Triumf Słowenek i Włochów

fot. M. Rudzińska

Słowenki w składzie Eva Urevc i Anamarija Lampic wygrały zawody Pucharu Świata w sprincie drużynowym. Na drugim miejscu uplasowały się reprezentantki gospodarzy – Szwedki. Trzecia pozycja przypadła Szwajcarkom. Wśród mężczyzn najszybsi byli Włosi w składzie Francesco de Fabiani oraz Federico Pellegrino. Na podium uplasowali się także reprezentanci Szwajcarii oraz Szwecji.

fot. M. Rudzińska

W Ulricehamn biegacze i biegaczki rywalizowali tylko w zawodach sprinterskich. Niedzielne zawody drużynowe już od półfinałów obfitowały w niespodzianki. Wśród panów do finału nie zdołała awansować żadna z reprezentacji Norwegii. Ponadto podczas ostatniego okrążenia drugiego biegu kwalifikacyjnego doszło do kolizji pomiędzy Rosjanami i Finlandią 1. Obu tych zespołów również zabrakło w finale.

Wśród pań obyło się bez większych niespodzianek. Zawody niespodziewanie padły jednak łupem Słowenek, które pokonały piekielnie mocny zespół gospodarzy. Linn Svahn przegrała na ostatniej prostej z Lampic, a Nadine Faehndrich w walce o trzecią pozycję pokonała liderkę klasyfikacji generalnej Jessie Diggins, zapewniając podium Szwajcarką.

Później przyszła pora na rywalizację panów, gdzie losy zwycięstwa również ważyły się do samego końca. Z walki o podium wyeliminowali się Francuzi. Luca Chanavat przewrócił się tuż przed przekazaniem ostatniej zmiany Richardowi Jouve. Żaden zawodnik nie był w stanie dotrzymać kroku liderowi klasyfikacji sprinterskiej – Federico Pellegrino. Dzięki temu Włosi okazali się najlepsi, a pozostałe miejsca na podium wywalczyli Szwajcarzy oraz Szwecja 2. Niespodziankę sprawili Czesi, którzy uplasowali się na czwartej pozycji.

Polacy w niedzielę nie startowali.

PEŁNE WYNIKI: kobiety /mężczyźni

Źródło: informacja własna