PŚ w Trondheim: W serii próbnej najlepszy Kraft

W serii próbnej przed konkursem indywidualnym w Trondheim wygrał reprezentant Austrii, czyli Stefan Kraft. Drugi wynik osiągnął Markus Eisenbichler. Natomiast trzecie miejsce należało do Kamila Stocha.

W serii próbnej przed ostatnim konkursem indywidualnym na skoczni dużej zwyciężył aktualny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Stefan Kraft. Austriak poszybował na 139.5 metr. Na drugiej pozycji został sklasyfikowany reprezentant Niemiec, czyli Markus Eisenbichler. Wylądował on na 137 metrze. Z kolei trzecie miejsce należało do Kamila Stocha, który uzyskał 134 metry. Czwartą notę osiągnął Andreas Wellinger. Aktualny lider klasyfikacji turnieju Raw Air oddał skok o długości wynoszącej 129 metrów.

W pierwszej serii oprócz Kamila Stocha będziemy mogli oglądać jeszcze 4 Polaków. Piotr Żyła skoczył 126 metrów, co dało mu 16 pozycje. Dawid Kubacki za lot 126 metrowy został sklasyfikowany na 26 lokacie. Maciej Kot (119.5 m) uplasował się na 33 miejscu. Najgorzej z Polaków zaprezentował się Klemens Murańka (122 m), który znalazł się na 41 pozycji.

Pełne wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.