PŚ w Trondheim: Shimizu wygrywa kwalifikacje, wszyscy Polacy w konkursie

Japończyk Reruhi Shimizu skokiem na 136 metrów zapewnił sobie zwycięstwo w dzisiejszych kwalifikacjach. Najdłuższy skok oddał jednak prekwalifikowany Severin Freund, którego 141.5 metra to nowy rekord skoczni.

Obok Japończyka na podium kwalifikacji stanęli Michael Hayboeck i reprezentant gospodarzy Rune Velta. Obaj zawodnicy uzyskali w swoich próbach po 134.5 metra. 
Wszyscy reprezentanci Polski zapewnili sobie miejsca w jutrzejszym konkursie. Najlepiej spisał się Maciej Kot, który ze skokiem na 128 metrów wylądował na 14. pozycji. Cztery lokaty za nim uplasował się Dawid Kubacki (124.5 metra), a jedno miejsce dalej uplasował się Piotr Żyła (126.5). Jan Ziobro i Klemens Murańka nie skakali wcale krócej, jednak kończyli zawody kolejno na 31. i 33. miejscu. Zarówno jeden  jak i drugi uzyskali odległość 125 metrów.
Z czołowej dziesiątki Pucharu Świata zdecydowanie najlepiej spisał się Severin Freund, którego 141.5 metra to nowy rekord skoczni. Po tym fantastycznym locie, zakończonym nienagannym lądowaniem, sędziowie obniżyli rozbieg dla Petera Prevca i to o dwie belki. Nie przeszkodziło to Słoweńcowi osiągnąć 134.5 metra. Z tej samej belki co Freund skakali pozostali zawodnicy (oprócz Bardala), spośród których najlepiej spisał się Thomas Diethart (135.5 metra). Kamil Stoch nie wziął udziału w kwalifikacjach.
foto: berkutschi.com

Jędrzej Jędrasiak
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.