PŚ w Trondheim: Ryoyu Kobayashi zwyciężył w dwóch seriach treningowych

Ryoyu Kobayashi

Rywalizacja skoczków narciarskich w turnieju Raw Air przeniosła się dziś na skocznię Granåsen w Trondheim. Podczas treningów zawodnikom towarzyszył mocny wiatr pod narty. W takich warunkach najlepiej odnalazł się dominator sezonu – Ryoyu Kobayashi. Najlepsi Polacy oddali tylko jedną treningową próbę.

W ciągu pierwszego treningu jury obniżyło belkę aż o 8 stopni – z dziesiątej na drugą. Punkty odjęte od noty skoczka w wyniku korzystnego wiatru przekraczały nawet wartość 20. Najlepsza nota łączna treningu należała do zwycięzcy klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019, Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Skoczył 134 metry, wyprzedził Słoweńca Domena Prevca (138 metrów, najdalszy skok – z belki nr 4) i Norwega Roberta Johanssona, prowadzącego w klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nie skakali, Jakub Wolny był jedenasty (133 metry), Stefan Hula – 26. (128 metrów), a Paweł Wąsek – 41. (120.5 metra).

Druga seria to z kolei stopniowo słabnący wiatr i podwyższanie najazdu – z czwartej platformy do siódmej. Nikt nie przekroczył rozmiaru skoczni (138 m), zwycięzcą treningu okazał się ponownie Kobayashi. Skoczył 137 metrów, a za sobą pozostawił Andreasa Stjernena (dla którego jest to ostatni konkurs w karierze) i najlepszego Polaka – Dawida Kubackiego. Mistrz świata ze skoczni normalnej osiągnął 133.5 metra. Kamil Stoch był ósmy (129 m), Jakub Wolny – 19., Piotr Żyła – 27., Stefan Hula – 40., a Paweł Wąsek uplasował się dwie pozycje niżej.

Początek prologu, czyli kwalifikacji konkursu indywidualnego, zaplanowany jest na godzinę 17:40.

PEŁNE WYNIKI

źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.