PŚ w Trondheim: Kamil Stoch wygrywa prolog

19:34, 15.03.2017 Aneta Kosiura Aktualizacja: 20:04, 15.03.2017

Bardzo dobre informacje napływają do nas prosto z Norwegii. Kamil Stoch zwyciężył podczas dzisiejszego prologu w Trondheim, a jego rywal Stefan Kraft uplasował się dopiero na 27. pozycji. Jan Ziobro niestety bez kwalifikacji do zawodów.

Polak poszybował w swoim skoku na odległość 139 metrów, co dało mu zwycięstwo o 1,5 punktu przed reprezentantem gospodarzy Andreasem Stjernenem, który osiągnął identyczną odległość jak Kamil. Na trzecim miejscu uplasował się Niemiec Andreas Wellinger lądując na 138 metrze. Poza najlepszą trójką sklasyfikowany został kolejny z reprezentantów gospodarzy Johan Andre Forfang, który oddał najdłuższy skok kwalifikacji wynoszący 140 metrów. Na piątym miejscu sklasyfikowany został Słoweniec Peter Prevc (137,0 m), szósty był Vincent Descombes Sevoie (139,0 m), a siódmy Japończyk Daiki Ito (135,0 m). Bardzo dobrze prezentujący się w ostatnim czasie Niemiec Markus Eisenbichler po skoku na odległość 129,5 metra zajął ósme miejsce, a tuż za nim sklasyfikowany został Szwajcar Simon Amman uzyskując odległość 135 metrów. Czołową "10" zamknął reprezentant Polski Maciej Kot, uzyskując w swoim skoku odległość 130,5 metra. Słaby występ zanotował aktualny lider Pucharu Świata Stefan Kraft. Austriak uzyskał w swoim skoku odległość 12o metrów co dało mu dopiero 27. pozycję.

Kolejni z naszych reprezentantów sklasyfikowani zostali nieco dalej, Piotr Żyła był 16. (126,5 m), Klemens Murańka 24. (125,0 m), a Dawid Kubacki po skoku na odległość 118 metrów sklasyfikowany został na przed ostatnim miejscu dającym kwalifikacje.

Niestety, Jan Ziobro nie zdołał zakwalifikować się do jutrzejszych zawodów, po skoku na odległość 119 metrów uplasował się na 51 pozycji.

Ze startu w kwalifikacjach zrezygnował Gregor Schlierenzauer. Manuel Fettner, Michael Hayboeck i Domen Prevc, którzy kwalifikacje do jutrzejszych zawodów mają zapewnione również nie pojawili się na belce startowej.

Klasyikacja RAW AIR

Na godzinę 16:00 zaplanowana została seria próbna poprzedzające konkurs indywidualny wyznaczony na godzinę 17:00. Mamy nadzieję, że warunki będą ciut lepsze niż dziś i będziemy świadkami ciekawej i sprawiedliwej rywalizacji.