PŚ w Trondheim: Jarl Magnus Riiber wyrównał rekord z ubiegłego sezonu

16:44, 22.02.2020 Mateusz Król Aktualizacja: 16:50, 22.02.2020

Po trzytygodniowej przerwie wrócił Puchar Świata w kombinacji norweskiej. Ze swojej znakomitej formy nic nie stracił w tym czasie Jarl Magnus Riiber. Norweg wygrał w Trondheim dwunasty start w sezonie. Wyrównał tym samym rekord z ubiegłego sezonu. Jeśli powtórzy jutro rezultat, to będzie jedynym w historii, który wygrał trzynaście razy w jednym sezonie.

Jarl Magnus Riiber okazał się ponownie najlepszych w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Aktualny lider klasyfikacji generalnej prowadził zdecydowanie już po serii skoków i spokojnie, samotnie podążał do mety biegu na 10 km. Zmagania na drugim miejscu zakończył jego rodak Joergen Graabak. Strata tego zawodnika do pierwszej pozycji wyniosła 59,3 sek. Pierwsze podium w sezonie odnotował Ilkka Herola. Fin uplasował się na trzeciej lokacie (+ 1:02,4).

Za czołową trójką uplasowali się kolejno Magnus Krog z Norwegii, Manuel Faisst z Niemiec oraz Martin Fritz z Austrii. Szczepan Kupczak po skoku zajmował dopiero dwudzieste drugie miejsce i wiadomo było, że trudno będzie powalczył o punkty. Ostatecznie Polakowi zabrakło do punktowanej pozycji dokładnie siedmiu sekund. Skończyło się na dość pechowej pozycji - trzydziestej pierwszej.