PŚ w Trondheim: Jarl Magnus Riiber wygrywa rundę prowizoryczną

fot. dagbladet.no

fot. dagbladet.no

Norweg – Jan Magnus Riiber po skoku na 136,5 metra zapewnił sobie wygraną w rundzie prowizorycznej przed jutrzejszym konkursem indywidualnym. Na drugim miejscu uplasował się Franz-Josef Rehrl, a trzeci był Yoshito Watabe. Szczepan Kupczak jako jedyny polski zawodnik będzie reprezentantem naszych barw na zawodach.

Jan Magnus Riiber zwycięzcą dzisiejszej rundy prowizorycznej przed jutrzejszym konkursem kombinatorów norweskich. Noweg w swojej próbie uzyskał 136,5 metra. Drugi z odległością 135 metrów był Franz-Josef Rehrl. Na trzecim miejscu uplasował się Yoshito Watabe, który lądował na 133,5 metrze.

Tuż za czołową trójką zawodników znalazł się Magnus Krog (130 metrów).  Piąty był Espen Bjoernstad, który oddał skok na odległość 131 metrów. Terence Weber po skoku na 135,5 metra zajął szóstą lokatę.

Jedynym Polakiem w stawce sobotniego konkursu będzie Szczepan Kupczak, który wylądował na 127 metrze. Ostatecznie dało mu to 22 miejsce. Zdyskwalifikowani w rundzie prowizorycznej zostali: Ryota Yamamoto, Tomas Portyk, Manuel Faisst i Eric Frenzel.

Pełne wyniki rundy prowizorycznej

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.