PŚ w Trondheim: Jarl Magnus Riiber pewny końcowego zwycięstwa w klasyfikacji generalnej

Weekend zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Trondheim należał do Jarla Magnusa Riibera. Dzisiaj Norweg powtórzył sukces z wczoraj i powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej. Tym samym już dzisiaj zapewnił sobie triumf w klasyfikacji łącznej. Szczepan Kupczak zajął 25. miejsce.

Na skoczni ponownie najlepszy okazał się Jarl Magnus Riiber. Na prośbę trenera lider Pucharu Świata skakał z 14., a nie jak reszta zawodników z 16. czy 17. belki. Pomimo tego Norweg wylądował na 137. metrze. Po skoku miał 25 sekund przewagi nad Martinem Fritzem. Austriak uzyskał najlepszą odległość – 138,5 metra. Trzeci po skoku na 136,5 metra i ze stratą 29 sekund był Espen Bjoernstad. Szczepan Kupczak po pierwszej części rywalizacji zajmował 18. miejsce. Polak skoczył 126,5 metra i miał ponad 2 minuty straty.

Wyniki po serii skoków

Jarl Magnus Riiber pewnie biegł na pierwszej pozycji. Lider powiększał przewagę nad Espenem Bjoernstadem i Martinem Fritzem. Po 4 kilometrach Austriak zaliczył upadek i stracił kontakt z Norwegiem. Do Bjoernstada dołączył Jens Luraas Oftebro. Prowadzenie Riibera było niezagrożone. Lider Pucharu Świata wygrał z przewagą pół minuty nad Oftebro. Młody Norweg w końcówce okazał się lepszy od Bjoernstada. Czwarty był kolejny z Norwegów, Joergen Graabak. Jego strata do Riibera w klasyfikacji generalnej jeszcze wzrosła i tym samym Riiber ma już na tyle dużą przewagą, aby już dzisiaj być pewnym wygranej na koniec sezonu. Szczepan Kupczak spadł o kilka pozycji, ale w przeciwieństwie do wczorajszej rywalizacji dzisiaj zdobył punkty. Polak zajął 25. miejsce ze stratą prawie 3 minut.

Wyniki

źródło: informacja własna