PŚ w Trondheim: Frenzel wygrywa i zostaje nowym liderem Pucharu Świata

fot. medien-mittweida.de

fot. medien-mittweida.de

Eric Frenzel był pierwszy, a Johannes Rydzek drugi w zawodach Pucharu Świata w Trondheim. Zwycięzca zawodów został nowym liderem Pucharu Świata. Triumfatora klasyfikacji generalnej poznamy w Schonach.

Z powodu zbyt silnego wiatru nie odbył się konkurs skoków i zawodnicy startowali do biegu zgodnie z rezultatami uzyskanymi w rundzie prowizorycznej. Pierwszy wystartował Mario Seidl, do którego szybko dołączyli Manuel Faisst i Eric Frenzel. Młodsi zawodnicy nie dotrzymali tempa Frenzela i to wicelider Pucharu Świata samotnie biegł do mety.

Od samego początku biegu awansować jak najwyżej chcieli Johannes Rydzek (numer 11) i Fabian Riessle (numer 12). Rydzek finiszował drugi i stracił koszulkę lidera Pucharu Świata na rzecz Frenzela, do którego stracił prawie 20 sekund. Riessle zajął 3. miejsce po walce w końcówce z Akito Watabe. Seidl i Faisst osłabli i zajęli odpowiednio 5. i 6. miejsce.

11 sekund od wywalczenia punktów był Adam Cieślar. Lepszy z Polaków zajął 32. miejsce, czyli awansował z 36. pozycji zajmowanej po rundzie prowizorycznej. Nieco awansował także Paweł Słowiok, który po skoku był 48., a koniec zawodów 46.

W klasyfikacji generalnej Eric Frenzel ma tylko 14 punktów przewagi nad Johannesem Rydzekiem. Dzięki wywalczeniu dzisiaj 3. miejsca Fabian Riessle nieco powiększył swoją przewagę na Akito Watabe. W Schonach rozstrzygnie się czy w końcowej klasyfikacji będziemy mieli niemieckie podium i oczywiście kto sięgnie po kryształową kulę.

Wyniki zawodów

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.