PŚ w Trondheim: Fabian Riessle wygrywa. Paweł Słowiok z punktami

Niemiec Fabian Riessle wygrał środowe zawody kombinacji norweskiej w Trondheim. Tuż za nim był Jarl Magnus Riieber oraz Eero Hirvonen. Wśród Polaków najlepszy był Paweł Słowiok, który zdobył punkty Pucharu Świata.

Po skokach prowadził Japończyk Go Yamamoto, który nie utrzymał swojej bardzo wysokiej pozycji i spadł na dziesiątą lokatę. Drugi z kolei był reprezentant gospodarzy Jarl Magnus Riieber, który z kolei utrzymał swoją pozycję. Zwyciężył Fabian Riessle. Niemiec znakomicie pobiegł, pokonując na finiszu Norwega oraz trzeciego Fina Eero Hirvonena. Tuż za czołową trójką został sklasyfikowany Magnus Krog. Dopiero piąte miejsce zajął lider Pucharu Świata Akito Watabe. Po skokach zajmował czwartą pozycję. Do biegu nie przystąpił Eric Frenzel. Niemiec został zdyskwalifikowany.

Wśród Polaków najlepszy był Paweł Słowiok. Reprezentant biało-czerwonych oddał niezły skok i całkiem nieźle pobiegł. Ostatecznie został sklasyfikowany na dwudziestej szóstej lokacie – tym samym zdobył pucharowe punkty. Tej sztuki nie udało się dokonać pozostałym z Polaków. Szczepak Kupczak był 36., zaś Adam Cieślar nie przystąpił do biegu.

Źródło: Informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.