PŚ w Toblach: Zwycięstwa Matwiejewej i Skara, świetny występ Macieja Staręgi

maciejstarega004

Natalia Matwiejewa i Sindre Bjoernstad Skara wygrali sprinty stylem dowolnym w ramach zawodów Pucharu Świata w Toblach. Rosjanka wyprzedziła Maiken Caspersen Fallę i Hannę Falk, a Norweg Simeona Hamiltona i Johannesa Hoesflota Klaebo. Świetny występ zaliczył Maciej Staręga. 

Natalia Matwiejewa w eliminacjach zajęła czwarte miejsce i już w ćwierćfinale spotkała się z Maiken Caspersen Fallą. Rosjanka wtedy była minimalnie wolniejszy od swojej rywalki, ale i tak awansowała do kolejnej rundy z drugiego miejsca. W półfinale doświadczona reprezentantka Rosji także zmierzyła się z mistrzynią olimpijską z Soczi i znowu była wolniejszy. 30-latka z Moskwy zrewanżowała się Falli w finale, gdzie wygrała pasjonujący finisz i wyprzedziła swoją konkurentkę o 0,08 sek. Trzecie miejsce że stratą ponad dwóch sekund zajęła Szwedka Hanna Falk. W finale znalazły się jeszcze Sandra Ringwald, Ida Ingemarsdotter i Vesna Fabjan.

Dla Natalii Matwiejewej było to drugie w karierze zwycięstwo. Po raz ostatni na najwyższym stopniu podium Rosjanka stanęła 10 lat temu.

Polki nie startowały.

Wyniki

Sprint mężczyzn padł łupem Sindre Bjoernstada Skara. Norweg w popołudniowych eliminacjach zajął czwarte miejsce, potem wygrał swój ćwierćfinał i zajął drugie miejsce w półfinale. W decydującym biegu Skara, podobnie jak Matwiejewa, walczył do samego końca o zwycięstwo. Ostatecznie 24-letni Norweg okazał się lepszy o błysk narty i wyprzedził Simeona Hamiltona o +0,03 sek. Trzecie miejsce zajął 20-letni Johannes Hoesflot Klaebo.

Bardzo dobry rezultat zanotował Maciej Staręga. Polak biegł w najszybszym ćwierćfinale i awansował do najlepszej dwunastki. W biegu półfinałowym Staręga zajął jednak czwarte miejsce i ostatecznie sklasyfikowano go na ósmej pozycji.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.