PŚ w Toblach: Wygrana Simona Kruegera, na podium Francuz oraz Brytyjczyk

Norweg Simon Krueger triumfował w biegu interwałowym na 15 km techniką dowolną w Toblach, wyprzedzając zwycięzcę sprzed tygodnia Maurice’a Manificata o 10,6 sekundy. Ze znakomitej strony pokazał się Andrew Musgrave, który uplasował się na 3. miejscu (+11,5). Jan Antolec był 86.

W sobotę zawodnicy rywalizowali dokładnie na tym samym dystansie, co tydzień temu w Davos. Biegacze mieli do przebiegnięcia trzy pętle po 5 km każda. Najlepszy czas dnia osiągnął Norweg, ale nie ten, na którego stawiano. Simon Krueger najlepiej spisał się na trasie i wygrał dzisiejsze zawody. Na drugim miejscu znalazł się zwycięzca z Davos Maurice Manificat, a na trzecim niespodzianka dzisiejszego popołudnia – Andrew Musgrave. Lider Pucharu Świata Johannes Klaebo zamknął pierwszą dziesiątkę.

Do dzisiejszych zawodów przystąpił tylko jeden Polak – Jan Antolec, który bardzo słabo spisał się na trasie. Wyprzedził niewielu zawodników i zajął 86. miejsce. Jutro odbędzie się bieg pościgowy, również na 15 km, ale stylem klasycznym.

Wyniki biegu mężczyzn

Źródło: Informacja własna, fis-ski.com

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.