PŚ w Tiumeniu: Zwycięstwo Martina Fourcade’a w biegu pościgowym

fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

Francuz Martin Fourcade po raz kolejny nie pozostawił rywalom złudzeń i triumfował w biegu pościgowym. Za nim uplasowali się: Norweg Johannes Thingnes Bø oraz Włoch Lukas Hofer. Polacy nie startowali.

Fourcade dzięki błędom rywali miał komfortową sytuację na trasie – jedno pudło na ostatnim strzelaniu nie przeszkodziło mu w wyprzedzeniu młodszego z braci Bø (1 p.) o 47.9 sekundy. Dzięki bezbłędnemu strzelaniu z 13. miejsca po sprincie na 3. awansował Hofer, którego strata wyniosła już jednak ponad minutę (+1:08.4). Czwarty był Szwed Fredrik Lindström (+1:28.6, 1 p.), piąty – Niemiec Erik Lesser (+1:48.5, 3 p.), zaś szósty – rodak Lessera, Arnd Peiffer (+1:55.7, 2 p.).

Trzech biathlonistów z pierwszej dziesiątki zaliczyło spory spadek. Czwarty w sprincie Łotysz Andrejs Rastorgujevs uplasował się z sześcioma karnymi rundami na 17. miejscu (+2:33.4). Tyle samo pudeł zaliczyło dwóch Francuzów – Simon Desthieux, który stał w czwartek na drugim stopniu podium, spadł na 21. miejsce (+2:43.2), natomiast szósty wtedy Quentin Fillon Maillet – na 25. (+3:15.9). Również gospodarze zaprezentowali się nieco poniżej oczekiwań swoich kibiców. W ich szeregach ponownie najlepszy okazał się dziewiąty Maksim Cwietkow (+2:11.8, 3 p.).

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.