PŚ w Tiumeniu: Zwycięski Martin Fourcade z Małą Kryształową Kulą, Polacy daleko

0
fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

Francuz Martin Fourcade został triumfatorem sprintu na dystansie 10 kilometrów w rosyjskim Tiumeniu. Za nim uplasowali się kolejny z “Trójkolorowych”, Simon Desthieux i Szwed Fredrik Lindström. Fourcade został także zdobywcą Małej Kryształowej Kuli w tej konkurencji.

Francuz o 33.2 sekundy wyprzedził swojego rodaka, zaś o 33.5 sekundy – reprezentanta “Trzech Koron”. Na czwartym miejscu uplasował Łotysz Andrejs Rastorgujevs (+35.2), na piątym – Niemiec Erik Lesser (+38.4), zaś na szóstym, ex aequo – trzeci Francuz Quentin Fillon Maillet oraz, ku uciesze miejscowych kibiców, Rosjanin Maksim Cwietkow (+43.0). Co ciekawsze, cała siódemka była bezbłędna na strzelnicy. Z punktującej czterdziestki łącznie trzynastu biathlonistów zakończyło rywalizację z czystym kontem.

Na starcie pojawiło się dwóch Polaków. Grzegorz Guzik uplasował się na 72. miejscu (+3:57.1, 2 p.), natomiast Andrzej Nędza-Kubiniec był 77. (+4:18.9), biegając jedną karną rundę.

Z Małej Kryształowej Kuli w sprincie może cieszyć się Martin Fourcade (384 punkty), który wyprzedził czternastego (+1:22.4, 2 p.) dziś Johannesa Thingnesa Bø (382 punkty) oraz Niemca Arnda Peiffera (259 punktów), który z jedną karną rundą i pięćdziesięciosekundową stratą był 8.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.