PŚ w Tiumeni: Ostatnia prosta biathlonistów (lista startowa)

(Fot. Osobnosti.sk)

W dalekiej, położonej nad rzeką Turą Tiumeni już jutro od sprintu panów biathloniści rozpoczną rywalizację w ostatnich tegorocznych zawodach PŚ. W jego ramach odbędą się sprinty, biegi pościgowe i masowe zarówno biathlonistów, jak i biathlonistek.

Walka będzie trwała niewątpliwie do końca. Wśród mężczyzn zdecydowanie największą szansę na siódmą już z rzędu kryształową kulę ma Francuz Martin Fourcade. Ma on 996 punktów i wyprzedza drugiego Norwega Johannesa Thignnesa Boe o 49 punktów. Fakt, Francuzowi zostanie na koniec sezonu odjęte więcej punktów (wynika to z regulaminu PŚ – od wyniku odejmuje się najgorsze starty), niemniej przewaga wydaje się bezpieczna. Daleko za tą dwójką następni zawodnicy: nieobecny w Pjongczangu (zapytajcie działaczy dlaczego ten nigdy nie oskarżany o doping świetny biathlonista nie wystąpił, ja nie znam żadnego racjonalnego powodu) – Anton Szypulin, Niemiec Arnd Peiffer, czy reprezentujący Słowenię Jakov Fak, Włoch Lukas Hofer – na pewno o trzecie miejsce też będziemy obserwować zaciętą rywalizację.

Jutro w sprincie Martin Fourcade wystąpi już z nr 21, J. Boe – z 61. Zobaczymy też dwóch Polaków – Grzegorz Guzik pojedzie z nr 16, zaś Andrzej Nędza-Kubiniec będzie startował jako 45.

LISTA STARTOWA

Wśród pań na pewno główną walkę stoczą reprezentująca Słowację Anastasiya Kuzmina (na zdjęciu) z Finką Kaisą Makarainen. Zdecydowanie postawiłbym na tę pierwszą zawodniczkę. Naturalizowana Rosjanka ma nie tylko 41 punktów przewagi nad Finką (727 do 686), ale wydaje się być w dużo lepszej formie. Po świetnym początku i słabszych wynikach tuż przed ZIO złapała drugi oddech, w przeciwieństwie do Finki, która słabnie w oczach. Może ją nawet wyprzedzić w klasyfikacji trzecia Daria Domraczewa (641 punktów). Będące na kolejnych miejscach – obrończyni PŚ z sezonu 2016/17 Niemka Laura Dahlmeier i Włoszka Dorothea Wierer raczej już do walki o PŚ się nie włączą, ale na trzecie miejsce mają nie tylko matematyczne szanse.

Kuzmina pojedzie z numerem 29, zaś Makarainen z 9. Na starcie zobaczymy też Kamilę Żuk (nr 19), kończącą karierę  Weronikę Nowakowską (nr 32) i Kingę Mitoraj (nr 64).

LISTA STARTOWA

Źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.