PŚ w Titisee-Neustadt. Zwycięstwo Kramer, Twardosz z pierwszym punktem w karierze

15:32, 30.01.2021 Marta Grzyb Aktualizacja: 15:49, 30.01.2021

Zwycięstwem Marity Kramer z Austrii zakończył się trzeci w tym sezonie konkurs indywidualny rozgrywany w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet. Druga lokata przypadła w udziale Norweżce, Silje Opseth, zaś trzecie miejsce zajęła Słowenka, Ema Klinec. Najlepiej z Polek poradziła sobie Anna Twardosz, która uplasowała się na trzydziestej pozycji.

Marita Kramer potwierdziła swą znakomitą dyspozycję i po raz drugi w trwającym sezonie stanęła na najwyższym stopniu zawodów pucharowych. Dodajmy, że oprócz dwóch zwycięstw Austriaczka ma na swoim koncie także jedno trzecie miejsce, które wywalczyła w ubiegłą niedzielę podczas zawodów w Ljubnie. 19-latka z Apeldoorn o 3,7 punktu wyprzedziła Norweżkę, Slilje Opseth, która w drugiej serii oddała skok na odległość 138,5 metra, co jest nowym rekordem skoczni. Podium zmagań w Titisee-Neustadt uzupełniła Słowenka, Ema Klinec. Jej strata do Kramer wyniosła 12,2 punktu.

W sobotnich zmaganiach można było śledzić poczynania czterech reprezentantek Polski. Kwalifikacji poprzedzających pierwszą serię nie przebrnęła bowiem Joanna Szwab. W samym konkursie podopieczne trenera Łukasza Kruczka skakały ze zmiennym szczęściem. Do drugiej części rywalizacji awansowała jedynie - po raz pierwszy w karierze - Anna Twardosz, która ostatecznie uplasowała się na 30. pozycji. Na 31. miejscu zmagania ukończyła Kinga Rajda, 33. była Nicole Konderla, zaś 36. lokatą musiała zadowolić się Kamila Karpiel.

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs indywidualny w Titisee-Neustadt. Jego początek zaplanowano na godzinę 13:15.