PŚ w Titisee-Neustadt. Wybitny Kubacki! Kolejne petarda i wygrane kwalifikacje

Screen - Eurosport

Kolejny genialny skok w Titisee-Neustadt oddał Dawid Kubacki. Lider Pucharu Świata wylądował na 145 metrze i wygrał piątkowe kwalifikacje. W nich drugie miejsce zajął Halvor Egner Granerud, a trzecie Anze Lanisek. Wszyscy Polacy awansowali do pierwszej serii konkursowej. 

Screen – Eurosport

Kwalifikacje w Titisee-Neustadt odbyły się przy wietrze pod narty wiejącym z różną prędkością. Jury zarządzało belkami startowymi między 4 a 8 stopniem. Jedno się jednak nie zmieniło – Kubacki wygrał kolejną serię w Niemczech. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata podczas czwartkowych treningów nie miał sobie równych. W piątek w kwalifikacjach oddał najdłuższy skok i odniósł zwycięstwo. Po próbie na 145 metr wyprzedził drugiego Halvora Egnera Graneruda o 4,8 punktu. Nota Dawida wyniosła blisko 160 punktów.

Trzecie miejsce w kwalifikacjach zajął Anze Lanisek. Słoweniec stracił już aż 13,3 pkt do najlepszego Polaka. Czwarty był Timi Zajc, a piątkę zamknął Manuel Fettner. Na szóstej lokacie uplasował się Bendik Jakobsen Heggli, siódmej zaś drugi z podopiecznych Thomasa Turnbichlera Piotr Żyła (po skoku na odległość 134,5 m). W dziesiątce znaleźli się również Ryoyu Kobayashi, Lovro Kos oraz Karl Geiger.

Dwudziesty był Paweł Wąsek, dwudziesty ósmy Kamil Stoch, trzydziesty trzeci Aleksander Zniszczoł, trzydziesty dziewiąty Jakub Wolny, a pięćdziesiąty Tomasz Pilch.

Wyniki kwalifikacji 

Źródło: informacja własna