PŚ w Titisee-Neustadt: Wellinger i Stoch najlepsi na treningach

Andreas Wellinger wygrał pierwszy trening a Kamil Stoch drugi, przed dzisiejszymi kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. 

W trudnych warunkach przyszło rywalizować dzisiaj skoczkom w seriach treningowych przed kwalifikacjami do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Pierwszą turę wygrał Andreas Wellinger. Niemiec z lekkim wiatrem pod narty z dziesiątej belki skoczył 133 metry. Dwa i pół metra bliżej lądował lider Pucharu Świata Richard Freitag. Rodak Wellingera skakał jednak z wiatrem w plecy i stracił do niego 0,4 punktu. Trzeci był Anze Semenic, któremu zmierzono 126,5 m. Najlepszym z Polaków był Kamil Stoch, który w bardzo trudnych warunkach skoczył 116 metrów, co dało mu dziesiątą lokatę. Maciej Kot skoczył 121,5 metra i był 15. Dawid Kubacki był 19 (114,5 m); Stefan Hula 20. (118 m); Piotr Żyła 22. (110 m) a Jakub Wolny 116,5 m (26).

Kamil Stoch wykorzystał bardzo dobre warunki wietrzne w drugim treningu i skoczył aż 142,5 m. To jedyny dzisiaj skok ponad punkt HS. Dało to naszemu mistrzowi pierwsze miejsce. Drugie miejsce po raz kolejny zajął dobrze dysponowany Richard Freitag. Jemu zmierzono 135 metrów, ale jechał dwie belki niżej od Stocha. Stąd jego strata wyniosła 1,9 pkt. Świetnie w zmiennych warunkach poradził sobie Dawid Kubacki. Polak uzyskał 134 metry i zmienił na prowadzeniu długo liderującego Denisa Kornilova. Ostatecznie Polak był trzeci, ale z dużą stratą do Stocha. Czwarty był Forfang a piąty wspomniany wyżej Denis Kornilov. Stefan Hula skoczył 125,5 metra i został sklasyfikowany na 13. miejscu. Piotrowi Żyle zmierzono 121 metrów, co dało mu ponownie 22. lokatę, Jakub Wolny uzyskał 119 m i był 35. Sporego pecha miał Maciej Kot, którego Borek Sedlak puścił z wiatrem przekraczającym prędkość 2 m/s. Nie było szans polecieć dalej niż 99,5 m a to dało mu dopiero 45. miejsce.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.