PŚ w Titisee-Neustadt. W piątek kwalifikacje i konkurs. Uwaga na godzinę transmisji (lista startowa)

Titisee-Neustadt to miejsce, które bardzo dobrze kojarzy się kibicom skoków narciarskich w Polsce. Czy w ten weekend również okaże się dla biało-czerwonych szczęśliwe? W piątek pierwszy konkurs indywidualny, o nietypowej porze.

Polacy lubią Hochfirstschanze

To właśnie na skoczni w Titisee-Neustadt zwycięstwa odnosili zarówno Adam Małysz (3 razy), Kamil Stoch (2 razy), jak i Dawid Kubacki (2 razy). Orzeł z Wisły to najlepszy zawodnik Pucharu Świata w tej miejscowości, bowiem w historii zdobył w konkursach najwięcej punktów. Szansę, aby pobić ten wynik w ten weekend ma Kamil Stoch. Zresztą właśnie tutaj odniósł swoje ostatnie, 39. zwycięstwo w karierze. Stoch lubi tę skocznię i kto wie, czy i tym razem nie sprawi miłej niespodzianki.

Piątek z konkursem indywidualnym

Dość nietypowo przedstawia się program zawodów w ten weekend. W piątek odbędą się bowiem kwalifikacje, które rozpoczną się o godz. 10:00, a następnie konkurs indywidualny mężczyzn. Zawody zaplanowano na godz. 11:45. Do kwalifikacji przystąpi siedmiu reprezentantów Polski: Tomasz Pilch, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Na liście startowej znalazło się 64. zawodników z 18. państw.

Lista startowa

W sobotę, również na godz. 11:45 zaplanowano konkurs mikstów, w którym wystąpi także Polska. Do Niemiec udały się dwie nasze skoczkinie: Kinga Rajda i Nicole Konderla. W niedzielę najpierw o godz. 12:15 do rywalizacji indywidualnej przystąpią panie, a o godz. 15:45 odbędzie się drugi konkurs indywidualny mężczyzn.

Źródło: informacja własna