PŚ w Titisee-Neustadt. Treningowy czwartek dla skoczków. 64 zawodników na starcie (lista startowa)

fot. Tomasz Markowski

Harmonogram skoków narciarskich na sezon 2022/2023 przewidywał początkowo dłuższe odstępy między kolejnymi konkursami. Teraz natomiast, po dwóch tygodniach przerwy zawody w niemieckim Titisee-Neustadt będą powrotem do regularnych startów. W czwartek na Hochfirstschanze (HS142) zaplanowano trzy serie treningowe z udziałem 64 skoczków.

fot. Tomasz Markowski

Zawody w terminie 8-11.12.2022 r. na terenie naszych zachodnich sąsiadów stanęły początkowo pod znakiem zapytania. Szczęśliwie odnalezione zapasy ubiegłorocznego śniegu pozwoliły jednak przystąpić do intensywnych prac. W efekcie, już w czwartek niemiecka miejscowość położona w Badenii-Wirtembergii gościć będzie zawodników, którzy oddadzą swoje pierwsze skoki podczas oficjalnego treningu.

Kogo zobaczymy podczas trzeciego weekendu sezonu?

Z możliwości wystawienia dodatkowej liczby zawodników nie skorzystają gospodarze. Choć względem konkursów w fińskiej Ruce nie doszło do znaczących korekt w składach czołowych ekip, szeregi Szwajcarów po raz pierwszy w sezonie zasili Killian Peier.

Skład polskiej ekipy również pozostał bez zmian. Trener Thomas Thurnbichler zdecydował, iż o kolejny pucharowe punkty powalczą Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł oraz Tomasz Pilch.

Sytuacja w klasyfikacji generalnej

Po rywalizacji na Rukatunturi  liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wciąż pozostaje Dawid Kubacki (290 pkt). Tuż za reprezentantem Polski z niewielką stratą plasuje się Austriak, Stefan Kraft (285 pkt). Czołową trójkę z dorobkiem 236 punktów uzupełnia Słoweniec, Anze Lanisek.

Zawodnicy po raz drugi w tym roku powalczą o punkty na Hochfirstschanze (HS142). W styczniu dwukrotnie triumfował tutaj Niemiec, Karl Geiger.

Oficjalny trening mężczyzn rozpocznie się w czwartek, 8 grudnia o godzinie 16:00. W planie grudniowej imprezy w Titisee-Neustadt są dwa konkursy indywidualne mężczyzn, jeden kobiet, a także zawody drużyn mieszanych.

Lista startowa

Źródło: informacja własna