PŚ w Titisee-Neustadt. Skoczkowie wracają do rywalizacji. Oto składy ekip

Screen - Eurosport

Po dwutygodniowej przerwie już w najbliższy weekend do rywalizacji powrócą skoczkowie startujący w zawodach najwyższej rangi. Kogo zobaczymy podczas zmagań na Hochfirstchanze (HS 142) w niemieckim Titisee-Neustadt?

Screen – Eurosport

Czas na konkursy w Niemczech

Skoczkowie narciarscy nie mieli okazji jeszcze wejść dobrze w sezon. Po trzytygodniowej przerwie między zawodami w Wiśle oraz fińskiej Ruce, doszła kolejna – tym razem nieco krótsza. Kolejnym przystankiem na mapie zawodów będzie Titisee – Neustadt. Na niemieckiej ziemi zawodnicy powalczą w dwóch konkursach indywidualnych, a także zmaganiach mikstów.

Gospodarze bez grupy krajowej

W składach czołowych ekip nie zaszły praktycznie żadne zmiany względem rywalizacji na Rukatunturi (HS 142). Wyjątek stanowią jedynie Austriacy. Tam Francesco Moertha zastąpi Markus Mueller. Dodajmy, iż z możliwości wystawienia dodatkowej liczby zawodników nie skorzystają Niemcy.

– Domowe konkursy w Titisee-Neustadt to jedno z najważniejszych wydarzeń sezonu. Sam mieszkałem w tym mieście przez wielu lat, więc znam wiele osób z komitetu organizacyjnego. Wiem też ile wysiłku i serca wkładają w organizację tego wydarzenia – powiedział szkoleniowiec naszych zachodnich sąsiadów – Stefan Horngacher.

– Cały zespół jest bardzo zmotywowany do zbliżających się zawodów przed własną publicznością. Liczymy na wsparcie kibiców na stadionie i mamy nadzieję na uczciwe zawody – dodał 53- latek.

Długo wyczekiwany powrót

W szeregach Szwajcarów po raz pierwszy w sezonie wystąpi Killian Peier. Brązowy medalista z Seefeld zmagał się z tzw. kolanem skoczka, przez co nie oglądaliśmy go podczas weekendów w Wiśle oraz w Ruce. Odpuścił także letnie starty.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Killian Peier (@killianpeier)

Po przerwie na starcie zobaczymy również reprezentantów Ukrainy.

Bez zmian w polskiej ekipie

Skład reprezentacji Polski został ogłoszony już wcześniej. Trener Thomas Thurnbichler zdecydował, iż na rywalizację w Badenii – Wirtembergii nie dokona żadnych korekt w składzie. Oznacza to, że o kolejny pucharowe punkty powalczą lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Dawid Kubacki, a także Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł oraz Tomasz Pilch. Wspomnianą siódemką Biało-Czerwoni zaprezentują się również tydzień później w szwajcarskim Engelbergu (17-18.12).

Składy pozostałych ekip:

Norwegia: Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik, Daniel Andre Tande, Bendik Jakobsen Heggli, Kristoffer Eriksen Sundal, Robert Johansson, Johann Andre Forfang

Japonia: Ryoyu Kobayashi, Yukiya Sato, Naoki Nakamura, Junshiro Kobayashi, Keiichi Sato, Ren Nikaido

Austria: Philipp Aschenwald, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Stefan Kraft, Daniel Tschofenig, Markus Mueller

Niemcy: Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Constantin Schmid, Andreas Wellinger

Słowenia: Ziga Jelar, Lovro Kos, Anze Lanisek, Domen Prevc, Peter Prevc, Timi Zajc

Szwajcaria: Killian Peier, Gregor Deschwanden, Dominik Peter

Finlandia: Antti Aalto, Niko Kytoesaho, Eetu Nousiainen, Vilho Palosaari

Turcja: Fatih Arda Ipcioglu, Muhammet Irfan Cintimar

Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes

Stany Zjednoczone: Decker Dean, Casey Larson

Czechy: Radek Rydl

Kazachstan: Danił Wasiljew, Sabirżan Muminow

Włochy: Giovanni Bresadola, Francesco Cecon, Alex Insam

Rumunia: Daniel Andrei Cacina, Mihnea Alexandru Spulber

Estonia: Artti Aigro, Kevin Maltsev

Ukraina: Witalij Kaliniczenko, Jewhen Marusiak

źródło: informacja własna, instagram, DSV