PŚ w Titisee-Neustadt: Seria próbna dla Sato, bardzo dobre skoki Polaków

15:36, 18.01.2020 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 15:56, 18.01.2020

Japończyk Yukiya Sato wygrał serię próbną przed pierwszym konkursem indywidualnym w Titisee-Neustadt. Drugie miejsce zajął najlepszy z reprezentantów Polski Dawid Kubacki. Trzeci był Niemiec Stephan Leyhe. W czołowej dziesiątce uplasowali się jeszcze Kamil Stoch oraz Piotr Żyła.

Seria próbna przed kolejnym konkursem indywidualnym sezonu Pucharu Świata 2019/2020 padła łupem Yukiya Sato. Japoński skoczek na obiekcie znajdującym się w niemieckim mieście Titisee-Neustadt uzyskał odległość 141,5 metrów i z przewagą 3,1 punktu wyprzedził najlepszego z biało-czerwonych Dawida Kubackiego. Triumfator 68. Turnieju Czterech Skoczni skoczył na 138 metr. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Niemiec Stephan Leyhe, który uzyskał drugą odległość serii próbnej - 140 m. 28-latek stracił do Japończyka 5,2 pkt. Na czwartej lokacie uplasował się kolejny z reprezentantów Polski - Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski oddał próbę na odległość 137 metrów. Czołową piątkę serii próbnej zamknął Norweg Daniel Andre Tande, który skoczył o 3,5 metra krócej od Stocha.

Szóste miejsce zajął wicelider cyklu Pucharu Świata Stefan Kraft po skoku na odległość 136 m. Na siódmej lokacie uplasował się triumfator wczorajszych kwalifikacji Ryoyu Kobayashi. Zwycięzca klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu wylądował na 134 metrze. Na ósmej pozycji został sklasyfikowany najlepszy ze Słoweńców Peter Prevc (132,5 m). Dziewiąty był drugi z nich - Anze Lanisek (131 metrów), a dziesiąty trzeci z biało-czerwonych Piotr Żyła (135,5 m). Siedemnaste miejsce zajął obecny lider cyklu PŚ 2019/2020 Karl Geiger (132 m). Dwudziesty szósty wynik serii próbnej zanotował Aleksander Zniszczoł. Zawodnik kadry B był więc czwartym z naszych reprezentantów. Za nim znaleźli się dwudziesty ósmy Stefan Hula i trzydziesty dziewiąty Maciej Kot.